Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Havza Kaplıcaları bayramda yoğun ilgi gördü

22 Ağustos, 2012 | 11:04

Samsun’un termal turizm açısından önemli merkezi olan Havza Kaplıcaları bayramda yoğun ilgi gördü.

Karadeniz’in en önemli kaplıca merkezlerinden birisi olarak gösterilen Havza’da yeni ve eski binalardan oluşan 5 hamamın yanı sıra termal otel ve motelleri de mevcut. Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, kaplıcaların Samsun – Ankara karayolu üzerinde olmasının cazibesini artırdığını ifade etti. Havza’nın şifa dağıtan kaplıcaları yaklaşık 2 bin yıldır ayakta olduğunu hatırlatan Murat İkiz, kaplıca suyunun birçok hastalığa derman olduğunu, bu sebeple vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini, bu yoğunluğun bayramda ikiye katlandığını belirtti.

Havza Belediye Başkanı İkiz, şunları söyledi: “Havza’da günde Ankara-Samsun kara yolundan 40–50 bin kişi gelip geçmekte. Özellikle bayram ziyareti için Samsun’a gelenlerin yol üzerinde bulunan kaplıcalara uğraması bayramda kaplıca sahiplerinin yüzünü güldürdü. Buradan gurbetçilerimize de sesleniyorum. Memleketlerine gelip giden gurbetçilerimiz en azından bir iki saatlerini buraya ayırıp, Havza’nın şifalı sularında şifa almaları faydalarına olacak. Çünkü Havza kaplıca suları başta romatizmal hastalıklar olmak üzere, kadın hastalıkları, sinirsel hastalıklar, eklem ve kireçlenme gibi hastalıkların tedavisinde olumlu etki yaptıkları tıbbi olarak kanıtlanmıştır. Hâlihazırda Havza’da 10 otel ve motel bulunuyor. Buna destek olarak ise 50’ye yakın pansiyon hizmet veriyor.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havza Kaplıcaları, Havza Kaplıcaları turist, Karadeniz kaplıca, Samsun, Samsun Havza Kaplıcaları, Turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları