Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Havayolu ve otobüsçüler işbirliği yapacak

11 Şubat, 2010 | 09:47

Havayolu ve otobüsçüler işbirliği yapacak Son yıllarda uçak biletlerinin ucuzlamasıyla otobüs firmaları özellikle uzak mesafelerde ciddi kan kaybına uğradı.

Müşteri kaybeden otobüsçüler, havadan giden rakipleriyle işbirliği yapmak istiyor. Sektörün önde gelen firmalarından Kamil Koç, büyük bir havayolu şirketiyle kombine taşımacılık konusunda görüşmelere başladı.

Kamil Koç, bu konuda ilk adımı ise Devlet Demiryolları ile atmıştı. Dün, sağlık hizmetleri firması Medline ile başladıkları işbirliğinin tanıtım toplantısında konuşan Kamil Koç Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Ataç, ulaştırma sektörünün geleceğinin kombine taşımacılıkta yattığını söyledi.

Uzak mesafelerde artık havayolunun tercih edildiğini, fiyatların da uygun olduğunu vurgulayan Ceyda Ataç, “Biz de bu işi sürdürebilmek için buna ayak uydurmalıyız.” dedi.

“Önümüzdeki günlerde belki bir havayolu şirketinin başındaki isimlerle bir araya gelebiliriz. Gözünüz kulağınız bizde olsun.” diyen Ceyda Ataç, gazetecilerin, ‘Bu şirket Pegasus mu?’ şeklindeki sorusunu ise “Neden olmasın? Olabilir.” şeklinde cevapladı. Pegasus Havayolları ile Medline’ı da bünyesinde bulunduran Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Sabancı Kamışlı ise, “Ben de bu soruyu gülümseyerek cevaplıyorum.” karşılığını verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ceyda Ataç, Havayolu Otobüsçüler, Havayolu Şirketleri, Kamil Koç, Kamil Koç Seferleri, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları