Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Havayolu şirketleri Soçi seferlerini artırıyor

31 Ekim, 2014 | 10:20

Soçi Havalimanı’nı işleten Basel Aero, Türk havayolu şirketlerinin Soçi’ye haftalık 3 kez gerçekleştirdikleri seferlerini, Aralık ayına kadar 7’ye çıkartacaklarını açıkladı.

Sefer sayılarındaki söz konusu artışın Soçi Havalimanı’nında 19 Ekim 2014 itibariyle yürürlüğe giren ve yabancı havayolu firmalarına yönelik olarak uygulanan tüm kısıtlamaları kaldıran Otkrıtoye Nebo-Açık Gökyüzü rejimi sayesinde gerçekleştiğine vurgu yapılan açıklamada, söz konusu rejimin sağladığı olanaklardan faydalanacak olan ilk şirketin de Türk Havayolları olacağı belirtildi.

Rusya’nın Sesi gazetesinde yer alan haberde, Basel Aero şirketinin ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verildi: ‘‘Türk havayolları şirketi Turkish Airlines, Soçi-İstanbul arasında haftada 3 kez gerçekleştirmekte olduğu seferlerini 1 Kasım 2014’den itibaren Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günlerinde gerçekleştirmek üzere haftada 4 sefere çıkaracaktır. Daha önce Trabzon’dan Soçi’ye seferler gerçekleştiren bir başka Türk havayolu firması olan Pegasus Airlines da 1 Aralık’tan itibaren haftada 3 kez olmak üzere Soçi-İstanbul seferlerine başlayacaktır’’.

Bilindiği üzere Rusya Federasyonu Hükümeti yabancı havayolu firmalarına yönelik olarak uygulanan tüm kısıtlamaları kaldıran Otkrıtoye Nebo-Açık Gökyüzü rejimi hakkında Ermenistan, Avusturya, Büyük Britanya, Almanya, Yunanistan, Hindistan, İsrail, İtalya, Çin, Kore, Hollanda, ABD, Tacikistan, Türkiye, Özbekistan, Fransa, Çek Cumhuriyeti, İsviçre ve Japonya olmak üzere toplam 19 devletin ilgili makamlarını daha önce bilgilendirmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Basel Aero, Basel Aero rusya, Basel Aero Soçi, Soçi, Soçi Havalimanı, Soçi Havalimanı THY, Soçi seferleri, Soçi THY, THY Haberleri, thy rusya, Türk Havayolları, Türk Havayolları rusya, Türk Havayolları rusya seferleri, Türk Havayolları soçi, Türk Havayolları uçak bileti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları