Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Havayolu şirketleri fırsatçılık yapmasın” çağrısı!

12 Ekim, 2018 | 10:51

Havayolu şirketleri fırsatçılık yapmasın çağrısı!

“Havayolu şirketleri fırsatçılık yapmasın” çağrısı geldi. MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, uçak bilet fiyatlarındaki % 192’lik artıştan en fazla nasibini alan şehrin Gaziantep olduğunu söyledi. Taşdoğan havayolu şirketlerine çağrıda bulundu.

Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, “Ülke ekonomisinin zor günler geçirdiği bu zamanda THY başta olmak üzere tüm havayolu şirketleri fırsatçılıktan uzak durmalı ve elini taşın altına koymalıdır” diyerek havayolu şirketlerine çağrıda bulundu.

“Havayolu şirketleri fırsatçılık yapmasın” çağrısı

Muhittin Taşdoğan, Gaziantep’in yerli ve yabancı ziyaretçilerin cazibe odağı durumunda olduğunu ayrıca Türkiye’nin ihracatında 6. büyük şehir konumunda olduğunu, Gaziantep’e ulaşımın önem arz ettiğini belirterek, “TÜİK verilerine göre baktığımızda 1 yılda % 192 ile en çok fiyat artışı uçak biletlerinde yaşanmıştır.

Gaziantep de, bu artıştan ve uçak sefer sayısının azalmasından nasibini fazlasıyla alan şehirlerimiz arasındadır. Gaziantep’teki, uçak seferleri ve bilet fiyatları ile Adana ve Kahramanmaraş’taki, aynı seferler arasında fiyat bakımından ve sefer sayısı bakımından adeta uçurum vardır.” dedi.

“Ticaret ve Sanayi şehirleri arasında ilk sıralarda bulunan Gaziantep’e havayolu şirketlerinin, uyguladığı bu ayrımcılığın sebebini anlamakta zorlanmaktayız.” diye konuşan milletvekili Taşdoğan, “Ülke ekonomisinin zor günler geçirdiği bu zamanda THY başta olmak üzere tüm havayolu şirketleri fırsatçılıktan uzak durmalı ve elini taşın altına koymalıdır” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fırsatçılık, Gaziantep Milletvekili, Havayolu Şirketleri, MHP Gaziantep Milletvekili, Muhittin Taşdoğan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları