Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Havana dünyanın 7 harikasından biri seçildi

10 Haziran, 2016 | 08:48

Havana dünyanın 7 harika şehriden biri!

ABD ile düzelen ilişkiler sonrası turist akınına uğrayan Küba’nın başkenti Havana, dünya harikası 7 şehirden biri seçildi.

Devrimin izlerini taşıyan müziğin eksik olmadığı sokaklarından meşhur purosuna, klasik arabalarından büyüleyici sahillerine… Küba‘nın başkenti Havana, dünyanın yedi harika şehrinden biri seçildi.

İsviçreli bir derneğin düzenlediği ankette, 28 şehir arasında Beyrut, Doha ve Durban’ın ardından dördüncü sırada yer alan Havana’ya yedi harikadan biri olduğunu gösteren bir anıt dikildi.

kuba-havana

Yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunan Havana, tarihi, mimarisi ve yaşam biçimiyle listeye girmeye hak kazandı. Kübalılar, Havana ‘nın Karayiplerin kraliçesi olarak anıldığına dikkat çekerken, başkentin dünyanın 7 harika şehri arasına girmesinden dolayı gurur duyduklarını dile getirdiler.

Havana’nın Avrupa şehirleri arasından sıyrılıp listeye girmesi, dünyaca ünlü müzik grubu Buena Vista Social Club’ın Küba ‘da vereceği konserle kutlanacak.

İşte UNESCO tarafından yapılan bir başka araştırmada, dünyada en çok görülmek istenen ülke seçilen Küba

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Küba, Buena Vista Social Club, Havana, havana gezilecek yerler, havana gezisi, Havana seyahati, Havana turu, Küba, Küba Gezilecek Yerler, Küba Havana,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları