Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Havana dünyanın 7 harikasından biri seçildi

10 Haziran, 2016 | 08:48

Havana dünyanın 7 harika şehriden biri!

ABD ile düzelen ilişkiler sonrası turist akınına uğrayan Küba’nın başkenti Havana, dünya harikası 7 şehirden biri seçildi.

Devrimin izlerini taşıyan müziğin eksik olmadığı sokaklarından meşhur purosuna, klasik arabalarından büyüleyici sahillerine… Küba‘nın başkenti Havana, dünyanın yedi harika şehrinden biri seçildi.

İsviçreli bir derneğin düzenlediği ankette, 28 şehir arasında Beyrut, Doha ve Durban’ın ardından dördüncü sırada yer alan Havana’ya yedi harikadan biri olduğunu gösteren bir anıt dikildi.

kuba-havana

Yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunan Havana, tarihi, mimarisi ve yaşam biçimiyle listeye girmeye hak kazandı. Kübalılar, Havana ‘nın Karayiplerin kraliçesi olarak anıldığına dikkat çekerken, başkentin dünyanın 7 harika şehri arasına girmesinden dolayı gurur duyduklarını dile getirdiler.

Havana’nın Avrupa şehirleri arasından sıyrılıp listeye girmesi, dünyaca ünlü müzik grubu Buena Vista Social Club’ın Küba ‘da vereceği konserle kutlanacak.

İşte UNESCO tarafından yapılan bir başka araştırmada, dünyada en çok görülmek istenen ülke seçilen Küba

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Küba, Buena Vista Social Club, Havana, havana gezilecek yerler, havana gezisi, Havana seyahati, Havana turu, Küba, Küba Gezilecek Yerler, Küba Havana,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları