Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Havalimanlarımızın Avrupa’daki yükselişi sürüyor

11 Mayıs, 2018 | 16:41

Bakan Ahmet Arslan

Türkiye’deki havalimanlarının Avrupa’daki yükselişi sürüyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Türkiye’deki havalimanlarının, Avrupa listelerindeki yükselişi yılın ilk çeyreğinde de devam etti.” açıklamasında bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Havalimanlarımızın, Avrupa listelerindeki yükselişi yılın ilk çeyreğinde de devam etti.” dedi.

Türkiye’deki havalimanlarının, Avrupa listelerindeki yükselişinin yılın ilk üç ayında da devam ettiğini söyleyen bakan Ahmet Arslan, “Yılda 25 milyonun üzerinde yolcuya hizmet verilen havalimanları arasında yolcu sayısında en fazla artış Atatürk, Sabiha Gökçen ve Antalya havalimanlarında oldu.” şeklinde konuştu.

Bakan Arslan, ACI EUROPE’nin raporunu değerlendirdi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Avrupa Havalimanları Konseyi’nin (ACI EUROPE) yılın ilk çeyreğine ilişkin raporunu değerlendirdi.

Avrupa’nın en çok büyüyen havalimanlarının İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen ile Antalya Havalimanları olduğunu belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Yılın ilk çeyreğinde yolcu sayısı 2017’nin aynı dönemine göre İstanbul Atatürk Havalimanı’nda % 21,5, Sabiha Gökçen’de % 18,5, Antalya Havalimanı’nda ise % 16,5 arttı.” ifadelerini kullandı.

Havalimanlarımızın Avrupa’daki yükselişi sürüyor

Bakan Arslan, bu dönemde Lizbon Havalimanı’nın % 15,8 artışla dördüncü, Moskova Havalimanı’nın ise % 11,9 artışla 5. sırada kendilerine yer bulduğunu sözlerine ekledi.

“Yılda 10 milyon ile 25 milyon aralığında yolcuya hizmet verilen havalimanları” sıralamasında da Ankara Esenboğa Havalimanı’nın % 47,8 artışla yolcusunu en fazla artıran havalimanı olduğunun altını çizen bakan Ahmet Arslan, Esenboğa Havalimanı’nı % 19,5 ile Tel Aviv, % 16,9 ile Budapeşte, yüzde 15,3 ile Kiev, % 15,1 ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın izlediğini belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ACI Europe, Ahmet Arslan’, Antalya Havalimanı, Atatürk Havalimanı, Avrupa Havalimanları Konseyi, Avrupa’daki yükselişi sürüyor, Bakan Ahmet Arslan, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Lizbon Havalimanı, Moskova Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, ulaştırma,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları