Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Havalimanı’ndaki martı sürüsü tehlike yarattı

11 Ocak, 2010 | 17:31

Havalimanındaki martı sürüsü tehlike yarattı Atatürk Havalimanı’nda dün akşam saatlerinde sağanak yağışla birlikte pist çevresinde görülen binlerce martının meydana getirdiği kuş sürüsü, saat 23.30’dan itibaren 25 dakika boyunca 6 uçağa çarptı.

Uçakların iniş ve kalkışında tehlike yaratan kuş sürüsü, iniş yapmak için alçalan 6 uçağa kuş çarptı.

Lufthansa Havayolları’nın uçağının ön dikmeleri arasındaki farı kuş çarpması nedeniyle kırıldı. Ayrıca pist üzerinde 10 adet martı ölüsü bulundu.

Atatürk Havalimanı itfaiyesi siren çalarak kuş sürülerini dağıtmaya çalıştı. Yetkililer, Ataköy istikametine doğru yapılan pist uzatma çalışmaları nedeniyle hafriyattan çıkan böcek ve solucanları yemek için kuş sürülerinin bölgede yoğun şekilde bulunduğunu ifade ettiler.

Kuş çarpmalarının çoğunluğu hava araçlarının kalkış ya da inişleri sırasında oluşuyor. Veriler doğrultusunda uçaklara kuş çarpması olaylarına çoğunlukla 0-200 metre yüksekliklerde rastlanıyor. Ancak çok yüksek irtifalarda uçan göçmen kuşlar da uçaklara zarar verebiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Havalimanı, Atatürk Havalimanı Haberleri, Atatürk Havalimanı Martı Sürüsü, İstanbul Atatürk Havalimanı, Lufthansa Havayolları, Martı Sürüsü Haberleri, Martı Sürüsü uçak,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları