Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Havada Japonya-ABD işbirliği

14 Eylül, 2009 | 12:35

Havada Japonya-ABD işbirliği Krizdeki Japon Havayolları’nı kurtarmak için ABD’li havayolları seferber oldu.

2001 yılından bu yana üç kez devlet tarafından kurtarılan Japon Havayolları (JAL), girdiği mali kriz yüzünden yine sıkıntılı günler geçiriyor.

Japonyanın en büyük medya kuruluşlarından NHK, ekonomik krizden kurtuluş için 50 milyar Japon Yeni’ne (550 milyon dolar) ihtiyaç duyan Japon Havayolları’nın, Delta Air Lines ve Air France-KLM ortaklığından nakit yardımı talep ettiğini açıkladı.

Northwest ile birleşerek dünyanın en büyük havayolu olan Delta Havayolları, geçen Ağustos ayında Japon Havayolları’ndan hisse alabileceğini bildirmiş, JAL yöneticileri de Delta’nın şartlarını görüşmek üzere ABD’ye gitmişti.

Havacılık uzmanları, Delta Havayolları’nın bu yardım talebinin gerçekleşmesinin zor olduğunu, çünkü Japon Havayolları’nın aynı havayolu ittifakı (Oneworld) içinde yer aldığı American Airlines’dan yardım alabileceğine dikkat çekiyor.

JAL, bu yılın ikinci çeyreğinde (Nisan-Haziran) 99 milyar Yen (yaklaşık 1.1 milyar dolar) zarar açıklamıştı. Japon hükümetinden 1 milyar dolar destek alan JAL’ın bu ayın sonunda krizden çıkış yeni bir yapılanmaya gitmesi bekleniyor.

Habertürk

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD'li Havayolları, Delta Havayolları, Delta Havayolu, Havacılık Uzmanları, Havayolları Haberler, Japon Havayolları, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları