Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Havacılık sektörünün yükselen değeri Hindistan

12 Ağustos, 2016 | 19:49

Havacılık sektörünün yükselen değeri Hindistan Havacılık sektörünün hızla büyüdüğü Hindistan, 250 milyar dolarlık uçak alacak.

Amerikalı uçak üreticisi Boeing’in 20 yıllık süreçte Hindistan için hazırladığı rapor bu ülkenin uçak üreticileri için büyük bir pazar haline geleceğini gösterdi. Sektörün hızla büyüdüğü Hindistan’da önümüzdeki 20 yıllık dönemde 265 milyar dolarlık 1.850 uçağa ihtiyaç duyulacak.

kokpit.aero’dan Fatih Yılmaz’ın haberine göre; Boeing daha önceki raporunda 240 milyar dolarlık 1.740 uçağa ihtiyaç duyulacağı şeklindeki raporunu revize etti. Airbus ise Hindistan’nın 2035 yılına kadar 224 milyar dolarlık 1.610 yeni uçak alacağını açıkladı.

Boeing Ticari Uçaklar Asya-Pasifik ve Hindistan pazarından sorumlu başkan yardımcısı Dinesh Keskar, Hindistan’ın dünyada iç hat trafiği en hızlı büyüyen ülke olduğunu, sektörün önünü açacak bazı yasal düzenlemelerle bu büyümenin daha da artabileceğine vurgu yaptı.

Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği (IATA) rakamlarına göre Hindistan havacılıkta en hızlı büyüyen ülkelerden biri. Hindistan sadece iç hatlarda yılda 300 milyon yolcu sayısına ulaşıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, hindistan airbus, hindistan airport, Hindistan Boeing, hindistan havacılık, hindistan havalimanı, Hindistan uçak,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları