Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Havacılık sektörünün yükselen değeri Hindistan

12 Ağustos, 2016 | 19:49

Havacılık sektörünün yükselen değeri Hindistan Havacılık sektörünün hızla büyüdüğü Hindistan, 250 milyar dolarlık uçak alacak.

Amerikalı uçak üreticisi Boeing’in 20 yıllık süreçte Hindistan için hazırladığı rapor bu ülkenin uçak üreticileri için büyük bir pazar haline geleceğini gösterdi. Sektörün hızla büyüdüğü Hindistan’da önümüzdeki 20 yıllık dönemde 265 milyar dolarlık 1.850 uçağa ihtiyaç duyulacak.

kokpit.aero’dan Fatih Yılmaz’ın haberine göre; Boeing daha önceki raporunda 240 milyar dolarlık 1.740 uçağa ihtiyaç duyulacağı şeklindeki raporunu revize etti. Airbus ise Hindistan’nın 2035 yılına kadar 224 milyar dolarlık 1.610 yeni uçak alacağını açıkladı.

Boeing Ticari Uçaklar Asya-Pasifik ve Hindistan pazarından sorumlu başkan yardımcısı Dinesh Keskar, Hindistan’ın dünyada iç hat trafiği en hızlı büyüyen ülke olduğunu, sektörün önünü açacak bazı yasal düzenlemelerle bu büyümenin daha da artabileceğine vurgu yaptı.

Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği (IATA) rakamlarına göre Hindistan havacılıkta en hızlı büyüyen ülkelerden biri. Hindistan sadece iç hatlarda yılda 300 milyon yolcu sayısına ulaşıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, hindistan airbus, hindistan airport, Hindistan Boeing, hindistan havacılık, hindistan havalimanı, Hindistan uçak,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları