Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

8 hava yolu şirketine Küba’ya direkt uçuş izni

08 Temmuz, 2016 | 07:45

8 hava yolu şirketine Küba’ya direkt uçuş izni Küba ile ilişkilerinde yumuşama sürecine giren ABD yönetimi, 8 hava yolu şirketinin ABD’den Küba’ya direkt uçuş izni verdi.

ABD Ulaştırma Bakanı Anthony Foxx, “Başkan Obama’nın Küba ile ilişkilerin yeniden canlanması sözü çerçevesinde geleceğe doğru önemli bir adım atıyoruz” dedi. ABD, Haziran ayında Küba’da aralarında Santa Clara ve Santiago’nun da bulunduğu 9 kente uçuş izni vermişti.

Amerikan’ın Sesi gazetesinin haberine göre; Foxx, kararın nihai hale gelebilmesi için 30 gün bekleneceğini kaydetti. Bu yıl içinde Alaska, American, Delta, Frontier, Jetblue, Southwest, Spirit ve United havayolları Havana’ya günde ortalama 20 uçuş gerçekleştirecek.

Havana dahil Amerika’dan uçuşların gerçekleştirileceği kentler Atlanta, Charlotte, Kuzey Carolina, Houston, Newark, New Jersey, New York, Miami, Fort Lauderdale, Orlando ve Tampa’dan gerçekleştirilecek. Chicago, Philadelphia ve Minneapolis’ten Küba’ya uçuşlar daha önce onaylanmıştı.

Amerikalı turist sayısında önemli artış

Kübalı yetkililer 2015 yılının Ocak-Haziran dönemine göre 2016’da aynı dönemde ülkeye giden Amerikalı turist sayısında yüzde 84’lük artış olduğunu belirtti.

Bu rakama Küba’ya her yıl aile ziyareti gerçekleştirenler dahil değil. Küba turizmi ise yılın ilk 6 ayında yüzde 11,7 büyüdü. 2.147.600 kişi Küba’yı ziyaret etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, abd küba uçak, Küba, Küba ABD, küba hava yolu, Küba Turizm, Küba uçak seferleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları