Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hava sıcaklığı artıyor

24 Ağustos, 2010 | 11:06

Hava sıcaklığı, ülkenin kuzey ve iç kesimlerinde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin ile öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır ile Erzurum’un doğu ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin görülmesi tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI

Hava sıcaklığının güney bölgelerimizde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyretmeye devam etmesi beklendiğinden, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (güneş çarpması vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Ankara: Az bulutlu ve açık 33 derece

İstanbul: Az bulutlu ve açık 30 derece

İzmir: Az bulutlu ve açık 35 derece

Adana: Az bulutlu ve açık 40 derece

Karabük: Az bulutlu ve açık 37 derece

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Marmara: Az bulutlu ve açık geçecek.

Ege: Az bulutlu ve açık geçecek.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçecek.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.

Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır ile Erzurum’un doğu ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Hava Durumu, Ege Hava Durumu, Hava Durumu, Hava sıcaklığı artıyor, Hava Sıcaklıkları, Turizm Haberleri, Türkiye Hava Durumu, Türkiye Hava sıcaklıkları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları