Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hava sıcaklığı 2 ile 4 derece artacak

02 Kasım, 2010 | 13:09

Türkiye genelinde önümüzdeki günlerde yağış beklenmiyor. Hava sıcaklığı, ülke genelinde 2 ile 4 derece artarak mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinde yağış beklenmiyor. Kuzey kesimler parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Marmara, İç Ege, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile İzmir çevrelerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

Hava sıcaklığı, ülke genelinde 2 ile 4 derece artarak mevsim normalleri üzerinde seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla doğu, güney bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Bu sabah ve gece saatlerinde Karadeniz’in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt ile Artvin, Bolu, Kastamonu, Çorum ve Tokat’ın yüksekleri), İç Anadolu’nun doğusu (Sivas, Yozgat, Kayseri) ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Van) gece sıcaklıklarının sıfırın altına (-1 ile -7 derece) düşmesi beklendiğinden, buzlanma ve don olayına karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek 19 derece.

İzmir: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek 21 derece.

Adana: Az bulutlu ve açık 27 derece.

Antalya: Az bulutlu ve açık 25 derece.

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 18 derece.

Erzurum: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. 10 derece.

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 20 derece.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Marmara: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

Ege: Az bulutlu ve açık geçecek. İç kesimleri ile İzmir çevrelerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçecek.

İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

Batı Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu geçecek.Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, kuzeyi parçalı bulutlu geçecek.Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı görülecek.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Hava Sıcaklığı, Antalya Hava sıcaklığı, Haftasonu Hava sıcaklığı, Hava Sıcaklığı, Hava sıcaklığı Nasıl, İzmir Hava sıcaklığı, Orta ve Doğu Karadeniz, seyahat gazetesi, tatil gazetesi, turizm gazete, turizm siteleri, Türkiye, Türkiye Hava sıcaklığı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları