Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hatay turizmden hak ettiği payı alamıyor

23 Kasım, 2012 | 11:27

Hatay Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Hatay’ın tarihi ve turizmi ile dünyanın en önemli şehirlerinden biri olduğunu belirterek, hedeflerinin 2023 olduğunu açıkladı.

Hatay İl Turizm Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda toplantı düzenlendi. Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Turizm ve Kültür Müdürü Yavuz Açıkbaş, il turizm stratejisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Toplantıda ilk olarak söz alan İskenderun Belediye Başkan Vekili Emin Dönmezer, şehrin turizm yönünden gelişmesi için çaba sarf ettiklerini belirterek, stratejik eylem planı kapsamında düşünülen projelere her zaman destek vereceklerini kaydetti.

Vali Yardımcısı Bayhan ise hedefleri 2023 olarak belirledikleri kaydetti. Talepleri toplayıp, bilimsel yaklaşım ve ortak akıllarla neler yapılabileceği konusunda toplantılar gerçekleştirdiklerini ifade den Bayhan, şehrin potansiyelinin bulunduğunu amaçlarının buna harekete geçirmek olduğunu vurguladı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Yavuz Açıkbaş da kentin turizm potansiyeli ve hedefleri ile ilgili sinevizyon aracılığı ile sunum yaptı.

Toplantıda İskenderun’un yayla ve deniz turizminin yanı sıra Soğukoluk ve Sarımazı arasına teleferik projesinin hayata geçirilmesi ile ilgili çalışmaların olduğu belirtildi.

İTSO Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Kaymakam Ali İhsan Su, Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Dönmezer, İTSO Başkan Vekili Bülent Seküçoğlu, çevre belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve turizm işletmecileri katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Dönmezer, Hatay İl Turizm Stratejisi, Hatay turizm, Hatay turizm payı, Hatay turizm planı, Hatay Turizmi, İTSO Başkan Vekili Bülent Seküçoğlu, Kaymakam Ali İhsan Su, Şahin Bayhan, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Yavuz Açıkbaş,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları