Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Frankfurt’tan Hatay’a ilk uçak seferi

03 Mayıs, 2010 | 18:11

Almanya’nın Frankfurt şehrinden Hatay’a ilk tarifeli charter uçak seferi yapıldı.Havaalanında yolcuları Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin çiçeklerle karşıladı.

Öger Türk Tur Türkiye Müdürü Adil Serim, şu an yüzde 50 doluluk oranıyla yolcu taşıdıklarını, Haziran ayından sonra yüzde 90’a ulaşacaklarına inandıklarını söyledi.

İlk charter sefer dolayısıyla havaalanında düzenlenen karşılama töreninde konuşan Vali Lekesiz ise şunları söyledi:

“Hatay Havaalanı sadece ilimizin değil, bölgenin havaalanı konumuna geldi. Frankfurt’tan gelen ilk uçak yolcu getirdiği gibi, Almanya’ya da yolcu götürecek. Bu gelişmeler, ilimizin ve bölgemizin sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesine önemli katkı sağlayacak. Haziran ayının ortalarına kadar haftada iki, daha sonra da haftada 5 kez Almanya’nın Frankfurt, Köln, Hannover, Stuttgart ve Berlin şehirlerinden direkt uçuşlar gerçekleşecek. Yolcu ve sefer sayısında yüzde 80’lere varan artışlar yaşanıyor. Yıl sonunda yeni terminal binasının da hizmete girmesiyle eksiklerimiz tamamlanacak.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Celalettin Lekesiz, Frankfurt, Frankfurt Hatay, Frankfurt Hatay Uçak Seferi, Hatay Frankfurt Öger Tur, Hatay Frankfurt Seferleri, Hatay Haberleri, Hatay Havaalanı, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Hikmet Çinçin, Öger Tours Hatay, Öger Tur, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları