Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hastane Ekipmanları hijyen için büyük önem taşıyor

19 Ocak, 2010 | 13:42

Hastane Ekipmanları hijyen için büyük önem taşıyor

Hastane Ekipmanları Bir hastanenin gereksinimi olan özelllikle cerrahi el yıkama üniteleri, Otopsi ve gasil masaları, Serum askılıkları, Engelli tutamakları gibi ekipmanlar hastaların sağlığı açısından oldukça önem arz ediyor.

Özellikle sağlık personelinin elleri, mikroorganizmaların hastadan hastaya yayılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu tip hastane enfeksiyonlarının engellenmesi için Hastane Ekipmanlarından en çok cerrahi el yıkama ünitelerine ihtiyaç duyuluyor.

Bir hastanede deneyimli personel kadar ekipmanlara da ihtiyaç duyuluyor

Ancak ekipmanların temizliği de oldukça önemli. Özellikle hastanelerin otopsi salonunda bir veya daha fazla, genellikle mermerden yapılan otopsi masalarının bulunduğu bölüm hijyen açısından çok önemli.

Hastane ekipmanlarından serum askılıkları ise tüm hastanelerde en fazla kullanılan aletlerden biri.Hastane ortamından kaynaklanabilecek enfeksiyonları önlemek, hasta, hasta yakını ve hastane çalışanları için sağlıklı bir ortam oluşturmak amacıyla özellikle en çok temas edinilen yerlerden biri olan serum askılıkları günde en az bir kere ve deterjanlı su ile temizlenmeli.

Hastane Ekipmanlarına yapılan temizlik ve  gerekli bakım ile sadece hasta değil hasta yakınları, sağlık personelleri de korunmuş olur.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cerrahi El Yıkama Üniteleri, Engelli Tutamakları, Hastane Ekipman, Hastane Ekipmanları, Hastane Ekipmanları Hijyen, Hastane Ekipmanları Neler, Hastane Serum Askılıkları, Otopsi ve Gasil Masaları, Serum Askılıkları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları