Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hasankeyf’te hedef 1.5 milyon turist

31 Temmuz, 2009 | 10:44

Hasankeyf Batman İl Kültür ve Turizm Müdürü Selahattin Ortaboy, geçen yıl Hasankeyf’e gelen Turist sayısının 1 milyon 250 bin civarında olduğunu belirterek bu sayısının bu yıl 1.5 milyonu geçmesini beklediklerini söyledi.

Ilısu Barajı’nın suları altında kalma tehlikesinin ortaya çıkması Hasankeyf’i görmek isteyenlerin sayısını artırdı.

Bu yaz 1 Milyon 500 Binin üzerinde yerli ve yabancı turist beklediklerini belirten Turizm ve Kültür İl Müdürü Selahattin Ortaboy, başta Japonya, Almanya ve İngiltere olmak üzere en az 500 bin yabancı, bir milyon da yerli turistin Hasankeyf ve Batman’a gelmesini beklediklerini ifade etti.

Batman’lı ve Hasankeyflilere çağrıda bulunan Ortaboy, turistlere güler yüzle yaklaşılarak, Anadolu misafirperverliğinin gösterilmesini istedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Batman, Batman Turizm, Hasankeyf, Hasankeyf turist sayısı, İngiltere, Japonya, Sektörel Turizm Haberleri, Selahattin Ortaboy, Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları