Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hasankeyf’te yeni gezi güzergahı açıldı

20 Mayıs, 2013 | 19:54

Hasankeyf'te yeni gezi güzergahı açıldı Batman’ın tarihi Hasankeyf ilçesinde ziyaretçiler için yeni gezi güzergahı açıldı.

Tarihi ilçede, Zeynelbey Türbesi girişinde başlayan yeni gezi güzergahının açılışı nedeniyle Hasankeyf Kaymakamı Ceyhun Dilşad Taşkın, Batman Kültür ve Turizm İl Müdürü Cengizhan Başaran, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, Batman Müze Müdürü Tenzile Uysal ve davetlilerin katıldığı bir tören yapıldı.

Kaymakam Taşkın, törende yaptığı konuşmada, hazırlanan 3 aşamalı yeni gezi güzergahı projesi hazırlığının yıl başından bu yana devam ettiğini söyledi.

Proje kapsamında Dicle Nehri kenarından Zeynelbey Türbesi’ne kadar yaklaşık 870 metre boyunca parke taşı döşendiğini, 19’u eser bilgilendirme ve yön bilgileri olmak üzere 37 levha yerleştirildiğini anlatan Taşkın, şöyle konuştu:

“Proje kapsamında ayrıca Hasankeyf festival alanına bir turizm danışma bürosu ve tuvaletler yerleştirilecek. Amacımız, Hasankeyf’e gelen misafirlerin kalma sürelerini biraz daha uzatmak. Hasankeyf’te Zeynelbey Türbesi, Artuklu Hamamı, Yamaç Külliyesi gibi çok önemli eserler de var. Bunları da gezi alanı içerisine aldık. Herkesin gelip diğer eserleri de görmesini, Hasankeyf’in sadece kaleden ibaret olmadığını, diğer eserlerin de bilinmesini istiyoruz. Gelsinler Hasankeyf’te biraz daha zaman geçirsinler, bu önemli eserleri, tarihi değerleri yerinde görsünler istiyoruz.”

Öte yandan, ilçenin 1911 yılında çekilmiş fotoğraflarından oluşan sergi de gezi güzergahında izlenime sunuldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Batman Hasankeyf, Hasankeyf, Hasankeyf gezi, Hasankeyf gezi güzergahı, Hasankeyf seyahat, Hasankeyf Turu, Hasankeyf yeni gezi güzergahı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları