Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Hasankeyf için turizm alanında yeni alternatifler üretilmeli”

22 Aralık, 2014 | 09:07

“GAP Entegre Kırsal Kalkınma Programı Hasankeyf Kırsal Turizm Çalıştayı” Batman’da gerçekleştirildi. Çalıştayda konuşan Vali Azmi Çelik, bölgenin turizm ve tarım alanında son derece önemli değerlere sahip olduğunu söyledi.

Real Konak Hotel’de gerçekleşen çalıştayda konuşan Batman Valisi Azmi Çelik, Ilısu Barajı’nın yapımı dolayısıyla bir bölümü sular altında kalacak olan Hasankeyf için turizm alanında yeni alternatiflerin üretilmesi gerektiğini dikkat çekti.

Çelik konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı;

“Hasankeyf’in turizme ilave olarak tarımsal alanda da yeni alternatif sayılabilecek ürünlerle birlikte kendisini ön plana çıkarabilmesi bizim için çok önemlidir. GAP idaremizin ilçemiz için ayırmış olduğu bütçe çerçevesinde ilerleyen yıllarda çok önemli projeler hayata geçirilecektir. Hasankeyf mevcut devam eden yatırımlara ilave olarak yeni tesisler ve yeni geçim kaynakları bulma imkanına sahip olacak.”

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Dr. Tabip Gülbay, DİKA olarak yaklaşık 2 milyon lira kaynağı Hasankeyf Üçyol köyünde yapılacak olan “Ekolojik Köy Projesine” aktarmayı düşündüklerini ifade etti.

DİKA Genel Sekreteri Tabip Gülbay, “DİKA olarak yaklaşık 2 milyon lira kaynağı biz mağara otel dediğimiz gümülü projeye aktarmayı düşünüyoruz. Bu anlamda bölgemizin Kapadokya bölgesinden sonra siyasi havada bu projemize olumlu bir katkı sağlar ise biz kırsal kalkınma noktasında bu projemizle birlikte yapacağımız bu Çalıştay ile bu bölgeye ses getirecek bir faaliyete imza atmayı düşünüyoruz.” diye konuştu.

Çalıştay’ı yapmalarındaki amaca değinen Hasankeyf Kaymakamı Temel Ayca ise, şunları kaydetti: “Bu Çalıştay’ı yapmamızdaki amacımız, aslında sadece kalkınma planı oluşturmak değil. Daha sonraki yıllarda yapacağımız turizm ile alakalı projelerle bugün bu programa katılan katılımcılarla tanışma fırsatı bulmak, onların fikirlerini almak ve daha sonraki yıllarda uygulama aşamasında onlarla yapacağımız işbirliğinin bugünden temellerini atmaktır.”

Kaymakam Ayca, yaptığı konuşmanın ardından sunum eşliğinde Hasankeyf’in tanıtımı, Ilısu Barajı, taşınacak tarihi eserler ve ekolojik Üçyol köyü hakkında bilgiler aktardı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Azmi Çelik, Batman Valisi, Batman Valisi Azmi Çelik, Dicle Kalkınma Ajansı, DiKA, DİKA Genel Sekreteri, DİKA Genel Sekreteri Tabip Gülbay, GAP, Hasankeyf, Hasankeyf baraj, Hasankeyf sular altında kalacak, Hasankeyf Turizm, Hasankeyf turizm çalıştayı, Ilısu Barajı, Ilısu Barajı Hasankeyf, Real Konak Hotel, Real Konak Hotel batman, Tabip Gülbay,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları