Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Haluk Ulusoy’un Kuşadası’ndaki ünlü oteli Fantasia satıldı!

11 Eylül, 2018 | 16:05

Haluk Ulusoy’un Kuşadası’ndaki ünlü oteli Fantasia satıldı!

Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanı Haluk Ulusoy’un sahip olduğu, Türkiye’nin en ünlü turistik tesisleri arasında yer alan Kuşadası’ndaki 5 yıldızlı Fantasia Hotel De Luxe icra üzerinden satıldı. Ünlü oteli 75 milyon TL’ye Garanti Bankası aldı.

Ulusoy grubuna ait enerji şirketinin borcu nedeniyle 102 milyon lira satış bedeli konulan denize sıfır 335 oda ve 2 kral dairesine sahip oteli, 75 milyon liraya Garanti Bankası satın aldı.

Haluk Ulusoy’un Kuşadası’ndaki ünlü oteli Fantasia satıldı!

Aydın’ın Kuşadası ilçesindeki Yavansu Mahallesi’nde denize sıfır olarak yaptırılan ve açılışı 1989 senesinde Turgut Özal tarafından gerçekleştirilen 5 yıldızlı Kuşadası Fantasia Hotel De Luxe bugün icra yoluyla satıldı.

22 bin 417 metrekare alan üzerinde kurulu olan Fantasia Hotel De Luxe’te 292 adet standart oda, 14 suit oda, 15 aile odası olmak üzere toplam 333 oda ve iki kral dairesi bulunuyor.

8 kattan oluşan tesiste, ala carte restoran, açık restoran, kapalı restoran, açık ve kapalı yüzme havuzları ile eğlenme ve dinlenme imkanı, banana, deniz bisikleti, jetski, katamaran, yelkenli faaliyetleri, paraşüt, dalgıçlık okulu gibi aktiviteler, jakuzi, masaj hizmetleri, doktor, fotoğrafçı, güzellik salonu, kuaför, market hizmetleri, disco, bar, TV, küvet, kablosuz internet ve oda kasası ile oda hizmeti bulunuyor.

6 bin metrekarelik yeşil alana sahip

Sürdürülebilir Çevre ve Verimlilik Sertifikası ile Mavi Bayrak’ı da bulunan tesiste 6 bin metrekarelik yeşil alana sahip.

Kuşadası İcra Müdürlüğü Ulusoy Holding’in enerji şirketinin bir bankaya olan kredi borcu nedeniyle Haluk Ulusoy’a ait Fantasia Hotel De Luxe’ün satışına karar vermişti.

Sadece alacaklı Garanti Bankası teklif verdi

5 yıldızlı otelin satış ihalesi, bugün Kuşadası Adliyesi’nde icra müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. 102 milyon 787 bin 478 TL muhammen bedelle satışa çıkarılan ve üzerinde haciz ve ipotek şerhleri bulunan Fantasia Hotel De Luxe için sadece alacaklı Garanti Bankası teklif verdi.

Haluk Ulusoy’un da takip ettiği satış işlemi sırasında yoğun güvenlik önlemleri alındı ve gazeteciler satış işleminin yapıldığı salona sokulmadı. Yapılan işlemin ardından otel icra yoluyla 75 milyon liraya Ulusoy Holding’ten alacaklı olan ve tek teklif veren Garanti Bankası’na satıldı.

Ulusoy’un 4 arsasını TMSF aldı

Bu arada, otel satışı sırasında aynı anda Haluk Ulusoy’a ait Kuşadası Değirmendere Mahallesi’ndeki 4 ayrı arsanın da icra yoluyla satışı gerçekleşti.

Kuşadası İcra Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen satış sonucu Haluk Ulusoy’a ait en yüksek teklifi veren TMSF tarafından satın alındı. TMSF Kuşadası Değirmendere Mahallesi’ndeki Haluk Ulusoy’a ait birinci arsa için 2,5 milyon TL, ikinci arsa için 1 milyon 330 bin TL, üçüncü arsa için 830 bin TL ve üçüncü arsa için de 2 milyon 70 bin TL fiyat verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aydın, Fantasia Hotel De Luxe, Haluk Ulusoy, Kuşadası, Kuşadası Adliyesi, Kuşadası İcra Müdürlüğü, TMSF, Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanı, Ulusoy Holding,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları