Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Halikarnas Mozolesi’nin parçalarının Türkiye’ye getirilmesi için çalışma yapılıyor

14 Kasım, 2012 | 15:50

Avukat ve film yapımcısı Remzi Kazmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’dan, Osmanlı döneminde İngiltere’ye gönderilen ve halen British Museum’da sergilenen Halikarnas Mozolesi’nin parçalarının ana vatanına dönmesi için yapılacak çalışmalara destek vermesini istedi.

Remzi Kazmaz, Bodrum Belediyesi’nde düzenlediği basın toplantısında bazı parçaları British Museum’da bulunan Halikarnas Mozolesi’nin dünyanın 7 harikasından birisi olduğuna dikkati çekti. Parçaların Osmanlı döneminde İngiltere’ye gönderildiğini anlatan Kazmaz, bu parçaların geri getirilmesi için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Toplantıya katılan Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’dan, mozole parçalarının ana vatanına dönmesi için yapılacak çalışmalarda destek isteyen Kazmaz, ”Sivil toplum örgütleri olarak bir çalışma başlattık. Bakanlık bu konuyla ilgili bize söz verdi. Bodrum Belediye Başkanı olarak sizden de gerekli desteği istiyorum” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Kocadon da, mozolenin geri alınmasına imza atanlardan birisinin de kendisi olduğunu ifade etti. Dünyanın 7 harikasından birisinin Bodrum’da olmasından dolayı şanslı olduklarını vurgulayan Kocadon, ”Biz mozoleyi yeterince ne tanıtabildik ne de bundan faydalanabiliyoruz. Çünkü mozoleyi anıt mezar olarak düşünüyoruz. Ama öyle değildir. Mozole bu topraklarda yaşayan aşkın, gücün ve sadakatin bir simgesidir” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi, British Museum, British Museum haberleri, Halikarnas Mozolesi, Halikarnas Mozolesi British Museum, Halikarnas Mozolesi parçaları, Halikarnas Mozolesi Türkiye, Mehmet Kocadon,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları