Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Halide Edib’den “Hindistan’a Dair”

27 Ağustos, 2014 | 13:33

Halide Edip Adıvar’ın “Inside India” adlı eseri Can Yayınları tarafından “Hindistan’a Dair” adıyla Türk okurlarla buluştu

halide-edib-hindistan 1935’te Hindistan’a yaptığı gezide birbirinden güzel anılarını ve söyleşilerini İngilizce olarak kaleme alan Halide Edib Adıvar “Inside India” adıyla yabancı okurlara ulaşmıştı. Bu tarihten bir yıl sonra Türk okurlarla Tan gazetesinde ve Yeni Sabah’ta Hindistan gezi notlarını paylaşan ünlü yazarın, kitapçılarda geçtiğimiz aydan beri görülen “Hindistan’a Dair” adlı eseri kitabın ilk Türkçe baskısı.

“Hindistan’a Dair” Türk okurlarla buluşuyor

Yazar Halide Edib Adıvar’ın  birbirinden ilginç anılarını ve sohbetlerini barındıran eserin Türkçe tercüme olmadığını Türkçe olarak yeniden basılan bir eser olduğu belirtiliyor. Türk okurlar için içerikte bazı değişiklikler yapıldığını belirten yazar, Hindistan’ın ve kendisinin bilinmeyen yönlerini ve ilginç anları okurlarıyla paylaşıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
halide edib, Halide Edip Adıvar, hindistan'a dair,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları