Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Halide Edib’den “Hindistan’a Dair”

27 Ağustos, 2014 | 13:33

Halide Edip Adıvar’ın “Inside India” adlı eseri Can Yayınları tarafından “Hindistan’a Dair” adıyla Türk okurlarla buluştu

halide-edib-hindistan 1935’te Hindistan’a yaptığı gezide birbirinden güzel anılarını ve söyleşilerini İngilizce olarak kaleme alan Halide Edib Adıvar “Inside India” adıyla yabancı okurlara ulaşmıştı. Bu tarihten bir yıl sonra Türk okurlarla Tan gazetesinde ve Yeni Sabah’ta Hindistan gezi notlarını paylaşan ünlü yazarın, kitapçılarda geçtiğimiz aydan beri görülen “Hindistan’a Dair” adlı eseri kitabın ilk Türkçe baskısı.

“Hindistan’a Dair” Türk okurlarla buluşuyor

Yazar Halide Edib Adıvar’ın  birbirinden ilginç anılarını ve sohbetlerini barındıran eserin Türkçe tercüme olmadığını Türkçe olarak yeniden basılan bir eser olduğu belirtiliyor. Türk okurlar için içerikte bazı değişiklikler yapıldığını belirten yazar, Hindistan’ın ve kendisinin bilinmeyen yönlerini ve ilginç anları okurlarıyla paylaşıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
halide edib, Halide Edip Adıvar, hindistan'a dair,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları