Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezi konuklarını bekliyor!

12 Aralık, 2018 | 11:08

Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezi konuklarını bekliyor!

Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezi konuklarını bekliyor. Hakkari Valisi Akbıyık, Merga Bütan Kayak Merkezi’nin Hakkari ve Van ile komşu olan Irak ve İran’ın kayak ve dağ turizminde önemli bir merkez olmaya aday olduğunu söyledi.

Hakkari’nin 2 bin 800 rakımlı Merga Bütan Kayak Merkezi’ndeki kayak pistinin uluslararası standartlara uygun hale getirilmesi amacıyla, iki ay önce çalışmalarına başlanan 1200 metre uzunluğundaki pist ve dörtlü telesiyej çalışmalarında sona gelindi.

Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezi konuklarını bekliyor!

Kayak pistinde incelemelerde bulunan vali İdris Akbıyık, Merga Bütan Kayak Merkezi’nin Hakkari ve Van ile komşu ülkeler Irak ve İran’ın kayak ve dağ turizminde önemli bir merkezi olmaya aday olduğunu belirterek konukları kayak merkezine beklediklerini ifade etti.

WTS kalitesi ile Yurt İçi Kayak Turları sizi bekliyor

Hakkari Valisi Akbıyık, “Şu anda Türkiye’de kar kalınlığının en fazla olduğu yer Merga Bütan Kayak Merkezi. Burada yaklaşık bir buçuk metre kar bulunuyor. Türkiye’deki Kayak Merkezleri adasında ne Erciyes’te, ne Uludağ da, ne de Palandöken’de bu kadar kar yok. Şu anda telesiyej çalışmalarımız bitmek üzere. Yaklaşık 3 kilometrelik bir kayak alanı ortaya çıkacak. Telesiyej uzunluğu 1.180 metredir. konuklarımızı bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

15 milyon TL’ye mal oldu

Hakkari’ye 12 kilometre uzaklıkta bulunan Merga Bütan’daki Kayak Merkezi uluslararası yarışmaların yapılabileceği düzeye getirilmesi için daha önce 900 metre olan pist 1200 metreye yükseltilirken, telesiyej sayısı da 4’e çıkarıldı. Hakkari Valiliği İl Özel İdaresi ile Doğu Anadolu Kalkınma Projesi destekleriyle yapılan kayak pisti için 15 milyon TL mal olduğu açıklandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hakkari Merga Bütan Kayak Merkezi, Hakkari Valisi, İdris Akbıyık, Irak - İran, Kayak, Kayak Merkezi, Kayak pisti, Van,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları