Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hadaka Matsuri: Çıplaklar Festivali Japonya’da

17 Şubat, 2014 | 14:38

japonya-ciplaklar-festivali-01 Japonya’da binlerce erkek, Çıplaklar Festivali olarak bilinen Hadaka Matsuri kapsamında uğurlu çubukları kapmak için mücadele etti.

Okayama kentindeki bir tapınakta yapılan müsabakada, üzerilerinde sadece sumo güreşçilerinin giydiği mawashi adı verilen sargı bulunan binlerce erkek mücadele etti.

Ülkede 500 yıllık bir geçmişi bulunan Çıplaklar Festivali’nde binlerce kişi rahibin yukarıda attığı çubukları yakalamak için büyük mücadele verdi.

Japon geleneklerinde, “shingi” adı verilen bu çubukların yıl boyunca sahibine şans getirdiğine inanılıyor.

Tüm Güzelliğiyle Japonya Video

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çıplaklar Festivali, Çıplaklar Festivali japonya, Hadaka Matsuri, Hadaka Matsuri Japonya, Japonya, Japonya festival, Japonya Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları