Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hadaka Matsuri: Çıplaklar Festivali Japonya’da

17 Şubat, 2014 | 14:38

japonya-ciplaklar-festivali-01 Japonya’da binlerce erkek, Çıplaklar Festivali olarak bilinen Hadaka Matsuri kapsamında uğurlu çubukları kapmak için mücadele etti.

Okayama kentindeki bir tapınakta yapılan müsabakada, üzerilerinde sadece sumo güreşçilerinin giydiği mawashi adı verilen sargı bulunan binlerce erkek mücadele etti.

Ülkede 500 yıllık bir geçmişi bulunan Çıplaklar Festivali’nde binlerce kişi rahibin yukarıda attığı çubukları yakalamak için büyük mücadele verdi.

Japon geleneklerinde, “shingi” adı verilen bu çubukların yıl boyunca sahibine şans getirdiğine inanılıyor.

Tüm Güzelliğiyle Japonya Video

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çıplaklar Festivali, Çıplaklar Festivali japonya, Hadaka Matsuri, Hadaka Matsuri Japonya, Japonya, Japonya festival, Japonya Haberleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları