Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Hacizli olan Antalya’daki milyarlık otel Mardan Palace’a iki talip çıktı!

09 Temmuz, 2018 | 15:59

Hacizli olan Antalya'daki milyarlık otel Mardan Palace'a iki talip çıktı!

Hacizli olan Antalya’daki milyarlık otel Mardan Palace’a iki talip çıktı. Borç ve haciz haberleriyle gündeme gelen Antalya-Kundu’daki Mardan Palace’ın iki turizm şirketinin radarında olduğu iddia edildi.

Açılışına dünyanın ünlü isimlerinin katıldığı, Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov’un Antalya Kundu’daki milyarlık oteli Marden Palace’a iki turizm şirketi talip oldu. Gün Haber’de yayınlanan habere göre, ilk talip Titanic otellerinin sahibi Mehmet Aygün.

Mehmet Akgün’ün uzun süredir ünlü otelle ilgilendiği belirtilen haberde, Mardan Palace’nin ikinci talibi ise merkezi Hong Kong’da bulunan Maya Holding’in sahibi Türk iş adamı Mehmet Emin olduğunu bildirildi.

İsmailov’un borçlarına karşılık ortaklık

Haberde yer alan iddiaya göre, Maya Holding, Mardan Palace’ın borçları ödeyip, Telman İsmailov ile ortak olmak için teklif verdi.

Maya Holding CEO’su Sadrettin Akyıl, Telman İsmailov’un Halk Bank’a olan 115 milyon euronun yanı sıra personele, tur şirketlerine ve tedarikçilere de olan yaklaşık 20 milyon euro borcu bulunduğunu belirtti.

Antalya turizm sektörünün yakından tanıdığı Sadettin Akyıl, “Bilgi doğru. Merkezi Hong Kong olan bir holdingiz. Halk Bankası ile görüşmelerimiz sürüyor. Salı günü yapacağımız görüşmede neticeye ulaşmayı düşünüyoruz. Bankaya olan 115 milyon euroyu 8 yılda 138-140 milyon civarında ödemeyi taahhüt ettik. 3 milyon euro personel ve tedarikçiye borç görünüyor. Sadece 7 milyon euro ise bir turizm acentesine borç var. Toplamda bu tür borç miktarı 20 milyon euroyu buluyor.” ifadelerini kullandı.

Asansörlerin kartları bile hacizli

CEO Sadrettin Aykıl, Mardan Palace’ta 30 asansör bulunduğunu, tümünün asansör kartlarının hacizli olduğunu da belirterek, havuzda çatlaklar oluştuğunu, 15 civarında odanın ise kullanılamaz halde olduğunu söyledi.

Aykıl, “Bunların dışında peyzaj bölümleri elden geçirilecek. Geri kalan kısmı ile otelde sorun görülmüyor’ şeklinde konuştu.

Halk Bank’ın, Telman İsmailov’a, 2018 yılının sonuna kadar borcunu ödemeyi taahhüt etmesi ve yapılandırması halinde otelin işletme hakkını yeniden kendisine vereceğine ilişkin bir sözü olduğunu belirten CEO Sadrettin Aykıl, “Halk Bank bir vefa hakkını sahibine verecek. Böylece biz borçları 8 yılda ödeyerek Telman İsmailov ile ortak olacağız. Bunu bankaya taahhüt ettik” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Halk Bank, Hong Kong, Kundu, Mardan Palace, Maya Holding, Mehmet Aygün, Mehmet Emin, Sadrettin Akyıl, Telman İsmailov, Titanic otelleri, Türk iş adamı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları