Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gürcistan, Rusya’ya 30 milyon şişe şarap satacak

03 Şubat, 2014 | 11:39

gurcistan-rusyaya-30-milyon-sise-sarap-satacak Gürcistan Tarım Bakanlığı Ulusal Şarap Ajansı Başkanı Levan Davitaşvli yaptığı açıklamada Rusya’ya 30 milyon şişe şarap ihraç etmek istediklerini söyledi.

İnterfaks haberin verdiği bilgiye göre, konuyla ilgili açıklama yapan Davitaşvili, “Geçen yıl şarap üretimi ve ihracatında rekor kırdık.

2013’te 145 bin ton üzüm toplandı 100 bin tondan fazla şarap elde edildi. 2012’ye göre iki kat artış oldu. Toplamda 47 milyon şişe şarap ihraç ettik. 7 yıllık aradan sonra Rusya’ya geçen yıl 22 milyon şişe şarap ihraç ettik. Bu sene 50 milyon şişe şarap ihraç edeceğiz, bunlardan 25-30 milyonunun Rusya’ya gönderileceğini tahmin ediyoruz.

GÜRCİSTAN TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Önemli olan bu sene Rusya dahil ihraç pazarında Gürcü şarabının varlığının istikrarını korumaktır. Şu anda ihracat hacminden çok % 100 istikrarın korunması daha önemlidir” diye konuştu.

Bilindiği gibi Rusya, kalite eksikliğinden dolayı 2006’da Gürcü şarabı ve maden suyu ithalatına yasak getirdi. 2013 Şubat ayında Rusya ile Gürcistan arasında tekrar anlaşma sağlandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gürcistan, Gürcistan Rusya, Gürcistan şarap, Gürcistan şarap ihracatı, Gürcistan Tarım Bakanlığı, Rusya, rusya haberleri, Rusya şarap, Ulusal Şarap Ajansı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları