Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gürcistan, Rusya’ya 30 milyon şişe şarap satacak

03 Şubat, 2014 | 11:39

gurcistan-rusyaya-30-milyon-sise-sarap-satacak Gürcistan Tarım Bakanlığı Ulusal Şarap Ajansı Başkanı Levan Davitaşvli yaptığı açıklamada Rusya’ya 30 milyon şişe şarap ihraç etmek istediklerini söyledi.

İnterfaks haberin verdiği bilgiye göre, konuyla ilgili açıklama yapan Davitaşvili, “Geçen yıl şarap üretimi ve ihracatında rekor kırdık.

2013’te 145 bin ton üzüm toplandı 100 bin tondan fazla şarap elde edildi. 2012’ye göre iki kat artış oldu. Toplamda 47 milyon şişe şarap ihraç ettik. 7 yıllık aradan sonra Rusya’ya geçen yıl 22 milyon şişe şarap ihraç ettik. Bu sene 50 milyon şişe şarap ihraç edeceğiz, bunlardan 25-30 milyonunun Rusya’ya gönderileceğini tahmin ediyoruz.

GÜRCİSTAN TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Önemli olan bu sene Rusya dahil ihraç pazarında Gürcü şarabının varlığının istikrarını korumaktır. Şu anda ihracat hacminden çok % 100 istikrarın korunması daha önemlidir” diye konuştu.

Bilindiği gibi Rusya, kalite eksikliğinden dolayı 2006’da Gürcü şarabı ve maden suyu ithalatına yasak getirdi. 2013 Şubat ayında Rusya ile Gürcistan arasında tekrar anlaşma sağlandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gürcistan, Gürcistan Rusya, Gürcistan şarap, Gürcistan şarap ihracatı, Gürcistan Tarım Bakanlığı, Rusya, rusya haberleri, Rusya şarap, Ulusal Şarap Ajansı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları