Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Güneydoğu turizmi için bakanlık harekete geçiyor

11 Nisan, 2018 | 16:08

guneydogu turizmi bakanlik el atiyor

Bakanlık Güneydoğu’ya el atıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Güneydoğu illerindeki turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi adına Şanlıurfa’da bir çalıştay düzenleneceğini açıkladı.

Bakanlık Güneydoğu’ya el atıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Güneydoğu illerindeki turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi adına Şanlıurfa’da bir çalıştay düzenleneceğini açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Güneydoğu illerinin adının artık terörle değil, turizm potansiyelleri, kadim medeniyetleri, eşsiz kültürel ve tarihi miraslarıyla anılması için yoğun bir çaba içinde olduklarını ifade etti.

Yol haritası belirlenecek

Şanlıurfa ve Mardin illerinin turizmden aldığı payı artırmak adına, turizm haftası arifesinde gerçekleştirilecek çalıştayda bu illerin hem kültür hem de turizm potansiyellerinin geliştirilmesine yönelik çalışmaların planlanacağını belirten bakan Numan Kurtulmuş, bu buluşmada bölge turizminin planlanmasıyla ilgili bir yol haritasının da belirleneceğini söyledi.

“Mücadelemizi turizm ile taçlandırıyoruz”

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, Şanlıurfa ve Mardin illerinin turizmdeki ivmesini daha da yükseltmek için sektörle birlikte geleceğe yönelik bir yol haritası belirleyeceklerini belirterek, “Terör baskısı altında ezilen Güneydoğu’muzda, huzuru tesis etmek üzere, şer odaklarının ittifaklarına karşı sürdürdüğümüz kararlı mücadelemizi artık turizmle taçlandırıyor ve yol haritamızı belirlemek üzere sektörümüzle birlikte Şanlıurfa’da bir turizm çalıştayı düzenliyoruz.” şeklinde konuştu.

Turizm buluşması 13 Nisan’da

Bakanlığın, turizm sektörünün öncü kuruluşları TÜROB, TÜRSAB, TÜROFED, TUREB ve TYD ile birlikte gerçekleştireceği turizm buluşması il protokollerinin de katılımıyla 13 Nisan’da düzenlenecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
13 Nisan, Güneydoğu turizmi, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Turizm buluşması, Turizm Çalıştayı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları