Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Turizm Artışı

24 Mayıs, 2017 | 09:10
Şanlıurfa

Şanlıurfa

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Turizm, Kültür Turizmi Sayesinde %50 Artış Yaşıyor

Tarihi ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Güneydoğu Anadolu bölgesinde, yoğunluk dolayısıyla konaklama tesisleri rezervasyonsuz misafir kabul edemiyor. Güneydoğu gölgesinde turizm sektöründe geçen yıla göre %50 artış yaşandığı gözleniyor. Buna en büyük etkenin Kültür Turizmi olduğu belirtiliyor.

Geçtiğimiz yıllarda terör olayları ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonları ile bölge de büyük bir duraksamaya uğrayan Turizm, bu yıl bölgede ki olayların büyük bir çaba ile sakinleşmesinden sonra umut aşılamaya başladı. Güneydoğu Anadolu’ya ilginin tekrardan artması ve bununda rakamlarla görülmesi bölgedeki turizmcileri mutlu etti.

 

Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürü; “İstatistikler Umut Veriyor”

Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Aslan kentte yaşanan turizm hareketliliğinden duyduğu memnuniyeti dile getiriken, Şanlıurfa’nın bu yıl turizmde 1 milyonun üzerinde ziyaretçiyi ağırlayarak rekor kırmasını beklediklerini ifade etti. Aslan, “bu bizim için ümit veren bir durum, çünkü geleceğin planlamasını yaptığınız zaman otellerimiz ve yatırım işletme belgesi olan inşaat halindeki konaklama tesislerimizin bir an önce açılması konusunda teşvik edici ve destekleyici istatistiklerdir. Özellikle geçtiğimiz ay bir çok konaklama işletmemizin mevcut konaklama taleplerini yoğunluktan dolayı da karşılayamadığını gördük” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gündeydoğu Anadolu Turizmi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Kültür Turizmi, Şanlıurfa, Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürü,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları