Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Güney Kore’yi turizm ülkesi yapacağız”

26 Eylül, 2014 | 13:02

41. Turizm Günü töreninde bir mesaj yayınlayan Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye, “Güney Kore’yi turizm ülkesi yapacağız” dedi.

Şu sıralar ABD’de olan Devlet Başkanı Park Geun-hye, Güney Kore’nin fuar merkezi Coex’de düzenlenen 41. Turizm Günü törenine katılamadı. Törende bir video mesaj yayınlayan Geun-hye, Güney Kore turizmi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Ülke ekonomisinin yüzde 5.7’sinin turizme bağlı olduğunu ifade eden Geun-hye, ülkedeki çalışanların yüzde 6.3’ünün de turizm sektöründen para kazandığını söyledi.

Güney Kore’de turizm sanayisinin kalitesini yükseltmek gerektiğini belirten Devlet Başkanı Park Geun-hye, ” Yakın bir zamanda turizmi geliştirmek için üst düzey bir zirve düzenleyeceğiz. Zirveye katılan herkesten fikir alıp Güney Kore’yi turizm ülkesi yapacağız” dedi.

2013 yılı rakamlarına göre, Güney Kore’yi yılda 10 milyon turist ziyaret ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Coex, Coex Güney kore, Güney Kore, Güney Kore başkanı, Güney Kore Devlet Başkanı, Güney Kore ekonomi, Güney kore Haberleri, Güney Kore turizm, Güney Kore turu, Park Geun-hye, Park Geun-hye Güney kore,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları