Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Güney Kore’yi turizm ülkesi yapacağız”

26 Eylül, 2014 | 13:02

41. Turizm Günü töreninde bir mesaj yayınlayan Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye, “Güney Kore’yi turizm ülkesi yapacağız” dedi.

Şu sıralar ABD’de olan Devlet Başkanı Park Geun-hye, Güney Kore’nin fuar merkezi Coex’de düzenlenen 41. Turizm Günü törenine katılamadı. Törende bir video mesaj yayınlayan Geun-hye, Güney Kore turizmi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Ülke ekonomisinin yüzde 5.7’sinin turizme bağlı olduğunu ifade eden Geun-hye, ülkedeki çalışanların yüzde 6.3’ünün de turizm sektöründen para kazandığını söyledi.

Güney Kore’de turizm sanayisinin kalitesini yükseltmek gerektiğini belirten Devlet Başkanı Park Geun-hye, ” Yakın bir zamanda turizmi geliştirmek için üst düzey bir zirve düzenleyeceğiz. Zirveye katılan herkesten fikir alıp Güney Kore’yi turizm ülkesi yapacağız” dedi.

2013 yılı rakamlarına göre, Güney Kore’yi yılda 10 milyon turist ziyaret ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Coex, Coex Güney kore, Güney Kore, Güney Kore başkanı, Güney Kore Devlet Başkanı, Güney Kore ekonomi, Güney kore Haberleri, Güney Kore turizm, Güney Kore turu, Park Geun-hye, Park Geun-hye Güney kore,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları