Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Güney Kore’de Konya rüzgarı

11 Ekim, 2010 | 14:22

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Güney Kore’de açılan el sanatları standını 2.5 milyon kişi ziyaret etti. Güney Kore’de açılan 13 ülkeden 16 şehrin açtığı sergide Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK)’nda yapılan ürünler de sergilendi.

Geleneksel olarak düzenlenen “Great Baekje World Festival”inin konuğu olarak stand açan Konya, kısa süre içerisinde 2.5 milyon kişinin ziyaret mekanı oldu. Konya standının en çok ilgi gören stant olduğunu söyleyen Festival Organize Komite Başkanı Choi Seok Won, yaklaşık 3 haftada 2.5 milyon ziyaretçinin geldiği stantta bu rakamın önümüzdeki günlerde 4.5 milyona ulaşacağını belirtti.

Konya standını gezerek yetkililerden bilgi alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, dünya tarihi şehirlerinin buluşmasında Konya’nın da davetli olarak katılması ve ülkemizi temsil etmesinin ülkemiz ve Konya adına mühim bir tanıtım fırsatı olduğuna dikkat çekti. Tarihi şehirlerin el sanatlarıyla ve kendi şehirleriyle ilgili açtıkları stantların ziyaretçi sayısının milyonları geçmiş durumda olduğunu söyleyen Başkan Akyürek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Standın açılmasında emeği geçen arkadaşlara ve KOMEK öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Konya, dünyanın 16 önemli kentiyle birlikte bu fuarda temsil ediliyor. Konya’nın dışa açılma sürecinde önemli bir aşamayı bu fuar oluşturmuş oluyor. 13 ülkeden 16 şehrin katıldığı ve Güney Kore’nin tarihi şehirlerinden eski başkentlerinden birinde düzenlenen bu fuarı ve Seul’da öğrencileri ziyaret ettik. Konya’nın tanıtımıyla ilgili önemli bir çalışmaya imza atmış olduk. Konya’mız için hayırlı olmasını diliyorum.”

Konya heyetinin ikinci durağı Rainbow Okulları oldu. Okulun Konferans Salonu’nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilk kez geldiği Güney Kore’de kardeşlik havası yaşandığını belirtti. Türkiye ile Güney Kore arasında tarihi ve derin bağlar olduğuna dikkat çeken başkan Akyürek, “Güney Koreli öğrencilerimizin Konya’da Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda eğitim görmeleri Güney Kore ile Türkiye ilişkilerinin güçlenmesine katkıda bulunuyor. Güney Kore ile ülkemiz ve Konya arasındaki bağları daha da güçlendirmiştir.”dedi.

Geziye katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi de “Dilimiz, dinimiz, rengimiz farklı olsa da hepimiz insanız. Birbirimizi tanıyoruz, kültürümüzü tanıyoruz, daha da önemlisi birlikte yaşamanın keyfini çıkarıyoruz. Dünyanın nasıl bir dünya olması gerektiğine hemfikir olarak politikalar üretiyoruz. Bu bağlamda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e ve Konya halkına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ziya Özboyacı ve Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ercan Uslu katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Choi Seok Won, Güney Kore, Güney Kore Konya, Güney Kore Konya Standı, Güney Kore Tur, Hüseyin Tanrıverdi, Konya Büyükşehir Belediyesi, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Rainbow Okulları, Ziya Özboyacı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları