Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Güney Kıbrıs da kan kaybediyor

12 Eylül, 2009 | 10:23

Güney Kıbrıs Güney Kıbrıs’taki gümrük ve Katma Değer Vergisi (KDV) gelirleri ile turist gelişlerinde geçtiğimiz yıla oranla azalma kaydedildiği bildirildi.

Alithia’nın haberine göre, bu yılın ilk sekiz ayını kapsayan dönemde, gümrük ve KDV gelirlerinde, 2008 yılının ilk sekiz ayına nazaran 166,15 milyon Euro’luk (yüzde 10,11) azalma kaydedildi.

Ağustos ayı gümrük ve turizm gelirlerinde ise, 2008 yılına oranla 21,71 milyon Euro azalma tespit edildi.

Gazete, Ağustos ayında Güney Kıbrıs’a gelen turist sayısının ise, 2008 yılının Ağustos ayına nazaran yüzde 11,1 oranında azaldığını yazdı.

Habere göre, 2008 yılı Ağustos ayında, Güney Kıbrıs’a 328 bin 100 turist gelmişken; bu yılın Ağustos ayında 291 bin 583 kişi geldi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Güney Kıbrıs, Güney Kıbrıs tatil, Güney Kıbrıs turizm, Güney Kıbrıs Turları, Kıbrıs, Sektörel Turizm Haberleri, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları