Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Güney Amerika Plaj Voleybol Turnuvası Peru’da

05 Mart, 2017 | 13:23

plaj voleybolu guney amerika

Güney Amerika Plaj Voleybol Turnuvası Peru’da 2. Etap ile Devam Ediyor.

 

Peru’da bu hafta sonu güney Amerika plaj voleybolu . İkinci etabı Peru’nun Lima şehrinde Hermosa Beach’de düzenlenen Güney Amerika Plaj Voleybolu Turnuvası,  nefesleri kesen karşılaşmalara sahne oldu. İki gün boyunca  devam eden turnuvaların ilk etabı şubat ayında Şili de gerçekleşmişti. Şili’de kazanan takım Brezilya olmuştu. Turnuvaya katılan ülkeler hem erkek, hemde kadın takımları ile karşılaşma yapılmaktadır.

Bu yıl turnuvalar 6 etaptan oluşacak ve bir sezon içinde etaplardan alınan puanlar üzerinden kazanan hesaplanacak. En iyi 4 takım ise Dünya Plaj Voleybol Şampiyonasına katılacaklardır. Dünya Plaj Şampiyonası gelecek haziran’da, Avusturya, Viyana.

 

İnka’ların Ülkesi Peru

Tarihin önde gelen güney Amerika medeniyeti olan İnka’ların ülkesi Peru, kültürel ve doğal güzellikleri ile bir çok gezginin ilgisini çeken turistik bir ülke olarak ziyaretçilerini bekliyor. Doğal plajları ve tarihi kalıntıları ile bir çok gezilecek ve keşfedilecek yeri olan Peru, güney Amerika’nın pasifik okyanusu sahiline bakan ve ılıman bir iklime sahip bir ülkedir. Yüksek kesimlerinde sis ve yağmur bol ağar ve sierra (yağmur ormanı) ile montana (sis ormanı) bu ülkede bulunmaktadır. Zamanında İspanyolların işgali ile ülkenin kültürel açıdan, İspanyol kültürünü örnek alması ve İspanyolcayı benimsemelerine neden olmuştur. Peru’nun başkenti Lima’dır. Nüfus belli bir kaç şehirde yoğunlaşmıştır.

Peru’da Gezilecek Yerler

1- Machu Picchu

machu picchu inka sehri peru

İnka krallığı tarafından 1450 yıllarında inşa edilmiş ve dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen bir kültürel mirastır. Machu Picchu, And dağlarının, 2,360 metre yükseklikte yer alan Urubamba vadisine kurulmuştur.

2- Sacsayhuaman

sacsayhuaman peru inka kalesi

İnka Krallığının, Peru’nun Cusco kentine yakın olan yerdeki kale harabesidir. İspanyollara karşı İnka krallığı askerleri bu kalede savaşmışlardır. Kale’den geriye 3/1 bir bölüm kalmıştır.

3- Cusco Katedrali

cusco katedrali peru

Peru’nun Cusco şehrinde yer alan katedral, 1654 yılında İspanyolların şehri ele geçirdiklerinden sonra yapılmıştır. UNESCO dünya kültür mirası listesine girmiştir.

4- Lima Başkent

lima peru baskent

Peru’nun başkenti ve en ünlü şehri olan Lima’da gezilecek bir çok yer bulunmaktadır. Lima katedrali, Plaza Mayor, San Francisco Manatırı, Hükümet Sarayı, Lima Piskoposluk Sarayı gezilecek kültürel alanlardan bir kaçıdır. Ayrıca şehrin plajında deniz ve güneşin tadını  da çıkartabilirsiniz.

 

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Güney Amerika, Güney Amerika Plaj Voleybolu Turnuvası, Lima, Peru, plaj voleybolu,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları