Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Güney Amerika mutfağı İstanbul’da tanıtıldı

09 Aralık, 2014 | 08:06

Kolombiya Büyükelçiliği ve Özyeğin Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen gastro-show etkinliğinde, Güney Amerika mutfağının leziz yemekleri tanıtıldı.

Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Kolombiya Büyükelçiliği, özel bir gastro-show etkinliği düzenledi.

5 Aralık Cuma günü Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Gastroditoryum’da gerçekleşen etkinlik, Kolombiya’nın gastronomi alanında yükselen genç yeteneği Şef Andres Ortiz ve Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Eğitmenlerinden Le Cordon Bleu Master Şefi Gilles Company’ nin, geleneksel Kolombiya yemekleri olan Sebzeli Biftek “Muchacho Relleno” ve Tavuklu Mısır Ekmeği “Arepas” ı birlikte hazırlamasıyla başladı.

İki şefin birlikte gerçekleştirdiği gastro-show’un ardından Şef Andres Ortiz, aynı gün katılımcılarla Le Cordon Bleu uygulama mutfaklarında “Arepas” Workshop’u, ertesi gün ise “Muchacho Relleno” Workshop’u gerçekleştirdi.

Güney Amerikalı ve Avrupalı iki şefin kendilerine has pişirme tekniklerini kullanarak yaptıkları ve katılımcılar tarafından ilgiyle izlenen gastro-showlar ile Şef Andres Ortiz’in gerçekleştirdiği workshop’lar, Özyeğin Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra gastronomiye meraklı diğer izleyenleri kültürler arası bir lezzet yolculuğuna çıkardı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arepas, Güney Amerika mutfağı, Güney Amerika yemekleri, Kolombiya, Kolombiya Büyükelçiliği, Kolombiya Büyükelçiliği Gastronomi, Kolombiya yemekleri, Muchacho Relleno, Özyeğin Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü, Özyeğin Üniversitesi Gastronomi,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları