Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Güney Amerika mutfağı İstanbul’da tanıtıldı

09 Aralık, 2014 | 08:06

Kolombiya Büyükelçiliği ve Özyeğin Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen gastro-show etkinliğinde, Güney Amerika mutfağının leziz yemekleri tanıtıldı.

Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Kolombiya Büyükelçiliği, özel bir gastro-show etkinliği düzenledi.

5 Aralık Cuma günü Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Gastroditoryum’da gerçekleşen etkinlik, Kolombiya’nın gastronomi alanında yükselen genç yeteneği Şef Andres Ortiz ve Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Eğitmenlerinden Le Cordon Bleu Master Şefi Gilles Company’ nin, geleneksel Kolombiya yemekleri olan Sebzeli Biftek “Muchacho Relleno” ve Tavuklu Mısır Ekmeği “Arepas” ı birlikte hazırlamasıyla başladı.

İki şefin birlikte gerçekleştirdiği gastro-show’un ardından Şef Andres Ortiz, aynı gün katılımcılarla Le Cordon Bleu uygulama mutfaklarında “Arepas” Workshop’u, ertesi gün ise “Muchacho Relleno” Workshop’u gerçekleştirdi.

Güney Amerikalı ve Avrupalı iki şefin kendilerine has pişirme tekniklerini kullanarak yaptıkları ve katılımcılar tarafından ilgiyle izlenen gastro-showlar ile Şef Andres Ortiz’in gerçekleştirdiği workshop’lar, Özyeğin Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra gastronomiye meraklı diğer izleyenleri kültürler arası bir lezzet yolculuğuna çıkardı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arepas, Güney Amerika mutfağı, Güney Amerika yemekleri, Kolombiya, Kolombiya Büyükelçiliği, Kolombiya Büyükelçiliği Gastronomi, Kolombiya yemekleri, Muchacho Relleno, Özyeğin Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü, Özyeğin Üniversitesi Gastronomi,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları