Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dönerin babası Güney Amerika ve İspanya’yı üzdü

02 Kasım, 2013 | 14:29

guney-amerika-ispanya Ekmek arası dönerin babası olarak bilinen Kadir Nurman’ın ölümü İspanya ve Güney Amerika’da büyük üzüntü yarattı.

İspanya ve Güney Amerika’da yayın yapan gazeteler Kadir Nurman’ın hayat hikayesine sayfalarında yer verdi.

Nurman, 1960’lı yıllarda Türkiye’den Berlin’e göç ederek burada ünlü Berlin Hayvanat bahçesi tren istasyonunda ilk dönerci dükkanını açmıştı.

Nurman’in ekmek arası dönerin ilk icat babası olduğuna dikkat çeken gazeteler, Berlin’de başlayan bu girişimin Avrupa’ya yayıldığı ve buradan da ‘Shawarma’ adı altında Güney Amerika’ya gelerek milyonlarca kişinin damak tadına hizmet verdiğini yazdı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Güney Amerika, Güney Amerika döner, Güney Amerika haberleri, Güney Amerika turu, Güney Amerika yemekleri, İspanya, İspanya Turları, Kadir Nurman, Kadir Nurman döner, Kadir Nurman Güney Amerika, Kadir Nurman İspanya, Kadir Nurman öldü, Shawarma, Shawarma Güney Amerika,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları