Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dönerin babası Güney Amerika ve İspanya’yı üzdü

02 Kasım, 2013 | 14:29

guney-amerika-ispanya Ekmek arası dönerin babası olarak bilinen Kadir Nurman’ın ölümü İspanya ve Güney Amerika’da büyük üzüntü yarattı.

İspanya ve Güney Amerika’da yayın yapan gazeteler Kadir Nurman’ın hayat hikayesine sayfalarında yer verdi.

Nurman, 1960’lı yıllarda Türkiye’den Berlin’e göç ederek burada ünlü Berlin Hayvanat bahçesi tren istasyonunda ilk dönerci dükkanını açmıştı.

Nurman’in ekmek arası dönerin ilk icat babası olduğuna dikkat çeken gazeteler, Berlin’de başlayan bu girişimin Avrupa’ya yayıldığı ve buradan da ‘Shawarma’ adı altında Güney Amerika’ya gelerek milyonlarca kişinin damak tadına hizmet verdiğini yazdı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Güney Amerika, Güney Amerika döner, Güney Amerika haberleri, Güney Amerika turu, Güney Amerika yemekleri, İspanya, İspanya Turları, Kadir Nurman, Kadir Nurman döner, Kadir Nurman Güney Amerika, Kadir Nurman İspanya, Kadir Nurman öldü, Shawarma, Shawarma Güney Amerika,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları