Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Güney Afrika yasta! Efsanevi lideri Mandela hayata veda etti

06 Aralık, 2013 | 09:09

Güney Afrika yasta! Efsanevi lideri Mandela hayata veda etti Güney Afrika ağlıyor! Efsanevi lideri Mandela hayata veda etti.

Güney Afrika Cumhuriyetinin ilk siyah başkanı efsanevi özgürlük savaşçısı Nelson Mandela hayatını kaybetti. Irk ayrımcılığıyla mücadelenin sembol ismi Mandela, 95 yaşında hayata veda etti.

Güney Afrika’nın eski Devlet Başkanı Nelson Mandela’nın ölümü başkan Jacob Zuma tarafından doğrulandı.Güney Afrika Devlet Başkanı Jacob Zuma, devlet televizyonundan yaptığı açıklamada, Mandela’nın, evinde “huzur içinde” yaşamını yitirdiğini belirtti.

Son altı aydır makineye bağlı yaşayan Mandela tedavilere cevap vermiyordu.

Ölümün ardından açıklama yapan ABD Başkanı Barack Obama ” Olağanüstü bir adamı kaybettik” dedi, Büyük Britanya Başbakanı David Cameron ise “Dünya bir ışığını daha kaybetti Nelson Mandela bizim devrimizn gerçek bir kahramanı idi” açıklamasını yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afrika Nelson Mandela, Efsanevi Nelson Mandela Öldü, Güney Afrika Cumhuriyeti, mandela, mandela öldü, Nelaon Mandela Haberleri, Nelson Mandela Öldü, Özgürlük Savaşçısı Nelson Mandela, Son Dakika Haberleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları