Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Güneşin Yüzleri Hollanda’da açılıyor

09 Nisan, 2014 | 16:00

gunesin-yuzleri-hollanda Ahmet Güneştekin, 21 Nisan-18 Mayıs tarihleri arasında, Hollanda’nın önemli sanat kurumlarından Mark Peet Visser Gallery’nin Den Bosh’taki merkezinde kişisel bir sergi gerçekleştiriyor.

Ahmet Güneştekin,Yüzleşme başlıklı sergi dizisiyle 2012 yılında başladığı uluslararası sanat yolculuğuna 2013 yılında olduğu gibi 2014 yılında da dünyanın önemli sanat merkezlerinde, dikkat çeken sergilerle devam ediyor. Son dönemde, özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da önemli koleksiyonlarla birçok saygın sanat kurumunun gözdesi haline gelen Güneştekin, kendisini Hollanda ve Belçika’da temsil eden Mark Peet Visser Gallery’de kişisel bir sergi gerçekleştirecek.

Hollanda’nın önde gelen sanat kurumları arasında yer alan galerinin Den Bosch’taki merkezinde gerçekleştirilecek olan sergi, “Güneşin Yüzleri” başlığıyla 21 Nisan-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sergide Ahmet Güneştekin’in çoğu ilk defa sergilenecek olan Güneş Patlamaları ve Optik Degrade Serisinden özel tablolarla 3 boyutlu konstrüksiyonlarının yer aldığı farklı üsluplardaki 30’a yakın eseri sergilenecek. Ahmet Güneştekin, Güneşin Yüzleri başlıklı bu sergisi öncesinde Mark Peet Visser Gallery bünyesinde, 6-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen ve Hollanda’nın en büyük sanat organizasyonu olan Art Breda uluslararası sanat fuarında yer alıyor.

Hatırlanacağı üzere Ahmet Güneştekin, Yüzleşme başlıklı Uluslararası Sergi Dizisini 2012 yılındaki İstanbul sergisiyle Türkiye’den başlatmıştı. Proje kapsamındaki son Türkiye sergisini 2013 yılının başında Ankara’da gerçekleştirdikten hemen sonra dizinin Türkiye dışındaki ilk sergisini Venedik Bienaliyle eş zamanlı olarak Momentum of Memory başlığıyla Venedik‘te gerçekleştirmişti.

Sergi bienal izleyicisi tarafından ilgiyle izlenmiş ve bazı sanat çevreleri tarafından, “görülmesi gereken 3 sergi” arasında gösterilerek büyük ses getirmişti. Bu dönemde dünyanın önde gelen sanat kurumlarından Marlborough Gallery’nin sanatçıları arasına katılan Ahmet Güneştekin, galeri bünyesindeki ilk kişisel sergisini 2013 yılı sonunda New York’ta açarak Venedik’teki başarısından sonra uluslararası sanat yolculuğunun önemli olaylarından birini daha gerçekleştirmişti.

Marlborough Gallery bünyesinde katıldığı Contemporary İstanbul, Art Basel Miami Beach, Arco Madrid ve TheArmory Show ile Güler Sanat bünyesinde yer aldığı Art Market Budapest gibi dünyanın önemli sanat organizasyonlarında da büyükilgi gören Ahmet Güneştekin, galeri bünyesindeki ikinci sergisini 18 Eylül’de galerinin Monaco’daki merkezinde başlatacak.

Ahmet Güneştekin ayrıca Marlborough Gallery New York, Barcelona, Madrid ve Monaco ile Mark PeetVisser Gallery Den Bosh’taki galerilerdede daimi olarak sergilenen sanatçılar arasında yer alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Güneştekin, Ahmet Güneştekin hollanda, Ahmet Güneştekin kimdir, Ahmet Güneştekin sergi, Barcelona, Den Bosh, Den Bosh hollanda, Güneşin Yüzleri, Güneşin Yüzleri sergisi, Hollanda, Hollanda sanat, Madrid, Marlborough Gallery New York, Peet Visser Gallery, Peet Visser Gallery Hollanda,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları