Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Günay:”Türkiye turizm alanında çok önemli adımlar attı”

06 Temmuz, 2009 | 10:38

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye’nin turizmde çok önemli adımlar attığını belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye’nin turizmde çok önemli adımlar attığının altını çizerek, “Dünya Turizm Örgütü’nün açıklaması uyarınca, dünyada son 4-5 ayın sonuçlarına göre yüzde 8 gerileme var. Dünyada turizm yüzde 4-6 arasında gerileyecek gibi gözüküyor. Fakat Türkiye eksi bir bile değil. Türkiye aşağı yukarı geçen yılın seviyesini yakalama eşiğinde. Hatta birkaç puan aşabileceğimiz ümidini taşıyorum” şeklinde konuştu.

Muğla’nın Dalaman ilçesindeki Hilton Dalaman Golf Resort ve Spa Otel’in açılışına katılan Günay, Muğla ile ilgili olarak şöyle konuştu; “Altyapı eksiğini gidermeye çalışıyoruz. Sarıgerme’de yaptığımız arıtma tesisi birkaç ay içinde çevre düzeni ile bitmiş olur. Bodrum Konacık, Yalıkavak ve Güvercinlik’te benzer düzenlemelerimiz var.”

Günay, “Ben bilerek hiçbir çarpık yapılaşmaya, kaçak yapılaşmaya, doğa kirliliğine yol açacak bir düzenlemeye benim imzam altında izin vermem” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum Otelleri, Bodrum tatili, Dünya Turizm Örgütü, Ertuğrul Günay, Hilton Dalaman Golf Resort, Kültür ve Turizm Bakan, Muğla Dalaman, Muğla İli, Turizm Bakanı, Yalıkavak,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları