Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gümüşlük ve Bodrum’a yıldız yağacak

18 Haziran, 2009 | 17:48

GümüşlükBodrum’daki Gümüşlük beldesinde 12 Temmuz- 31 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 6’ncı Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali geçtiğimiz günlerde uçak kazasında yaşamını yitiren arp sanatçısı Ceren Necipoğlu anısına adanacak.

2004 yılından bu yana Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği, Gümüşlük ve Bodrum Belediyeleri tarafından düzenlenen festival, yurt içinden ve yurt dışından dünyaca ünlü sanatçıları bir araya getirecek.

400 yıllık Eklisia Kilisesi’nde düzenlenecek festivalin açılışı Bodrum Kalesi’nde, devlet sanatçısı ünlü piyanist Gülsin Onay’ın `Romantik Piyano Müziği’ konseri ile gerçekleştirilecek.

Festivalde, piyanist Emre Elivar 16 Temmuz, Aleksander Madzar 20 temmuz, Flütçü Gülşen Tatu 1 Ağustos, arpçı Şirin Pancaroğlu 9 Ağustos, gitarcı David Pavlovitz 12 Ağustos, kemancı Cihat Aşkın 20 Ağustos, çellist Alexander Baillie 26 Ağustos’ta konser verecek.

Bodrum Kalesi’nde, 31 Temmuz’da Piyanist Misha Dacic ve bandoneoncu Hector Del Curto’nun sahne alacağı `Tango Gecesi’ düzenlenecek.

festivalin her yıl daha da ilgi görerek geliştiğini belirten festival sanat yönetmeni Eren Leventoğlu “Gümüşlük festivalinin bu yıl çok daha renkli görüntülere sahne olacağına inanıyorum. Festivali daha ileriye götürmek üzere sürekli yeni projeler geliştiriyoruz. Üçüncüsünü de başlattığımız masterclass uygulamasını bu yıl yaz müzik okuluna dönüştürdük. Festival süresince hem dinleyiciler hem de öğrenciler, her biri dünya çapında ve gerçekten özel sanatçılarla buluşurken geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Ceren Necipoğlu ve sanat eğitmeni Ayhan Turan’ı anacağız” dedi.
Konserlerin, saat 21.30’da başlayacağı festivalde Gümüşlük’teki konserlerin ücretsiz, Bodrum’daki konserlerin ise ücretli olduğu belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ayhan Turan, Bodrum, Bodrum eğlence, Bodrum gece hayatı, Bodrum geceleri, Bodrum'da eğlence, Bodrum'da gece hayatı, Bodrum'da tatil, Ceren Necipoğlu, Cihat aşkın, Emre Elivar, Gümüşlük, Gümüşlük geceleri, Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği, Hector Del Curto, Misha Dacic, Şirin Pancaroğlu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları