Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gümbet’e modern pazar yeri yapılıyor

19 Kasım, 2009 | 17:41

Gümbet Pazar yeri Bodrum Belediyesi, Gümbet Cevat Şakir Mahallesi’nde bulunan pazaryerinin daha modern ve çok amaçlı hale getirilmesi için çalışmalara başladı.

Mevcut pazar yeri tamamen yıkılırken yeni pazaryerinin 2000 m2 kapalı alana ve 5 mt iç yüksekliğe sahip olacağı öğrenildi.

Bodrum Belediyesi Fen İşleri yetkilileri, “Yıkım işlemleri ile başlanan çalışmaların ardından tamamlanacak proje ile bölge sadece pazar alanı olarak değil, farklı kullanım alanlarına imkan sağlayacak nitelikte olacaktır. Fuar, düğün ve toplantı salonu, spor faaliyetleri ile benzer aktivitelerin yapılabileceği, otoparkı ile birlikte modern bir görünüme kavuşacaktır. Ayrıca yeni pazaryerinde kullanılacak malzemeler son derece dayanıklı, üstün özellikli ve Bodrum motifine uygun malzemelerdir. Çelik konstrüksiyon olarak projelendirilen yeni pazaryerinin üzeri son sistem ithal membran malzeme ile kapatılacaktır. Bu malzemenin en önemli özelliği rüzgar yüküne dayanıklı olması ve kir tutmamasıdır. Uzun ömürlü ve beyaz renkteki membran malzemesi ayrıca kurulduğu alanın altında kalan yerin aydınlık kalmasını sağlayacak. Bodrum Belediyesi olarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına uygun olarak yapılacak yeni pazaryeri, hafriyat, çevre düzenleme ve alt yapı çalışmaları ile birlikte 2010 yılının Ocak ayında tamamlanacak” şeklinde açıklama yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, Bodrum Belediyesi, Bodrum Haberleri, Bodrum İlçesi, Gümbet, Gümbet Haberleri, Gümbet Pazar Yeri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları