Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyadaki İlk “Great Festivali” İstanbul’da

28 Nisan, 2014 | 12:54

Dünyadaki İlk "Great Festivali" İstanbul'da Birleşik Krallık hükümeti tarafından bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük tanıtım hamlesi niteliğindeki GREAT kampanyası çerçevesinde tasarlanan ‘GREAT Yaratıcılık Festivali’ dünyada ilk kez 20-22 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenleniyor.

Festival, yaratıcılığın ön planda olduğu moda, tekstil, tasarım, mimarlık, lüks, teknoloji ve inovasyon, yiyecek ve içecek, eğitim ve sağlık gibi sektörlerde Birleşik Krallık’ın en girişimci, en ilham verici ve en etkileyici projelerini ve alanlarında dünyaca ünlü isimlerini İstanbul The Seed’de bir araya getirecek. ‘GREAT Yaratıcılık Festivali, günümüz dünyasında en büyük rekabet avantajlarından biri olan yaratıcılığın her alanda oluşturduğu değeri, Birleşik Krallık’tan kişi ve kurumların yaratıcılıklarıyla farklı sektörlere yaptıkları katkıları ve sundukları çözümleri vurgulamayı amaçlıyor.

Ay-Yıldız ve Union Jack ilham verdi

20-22 Mayıs’ta gerçekleştirilecek “GREAT Yaratıcılık Festivali”, moda, tekstil, tasarım, mimarlık, lüks, teknoloji ve inovasyon, yiyecek ve içecek, eğitim ve sağlık sektörlerinde katılımcılara fikir alışverişinde bulunabilecekleri ve yeni ilşkiler kurabilecekleri benzersiz bir fırsat sunacak. Düzenlenecek panel ve oturumlarda konuklar dünyaca ünlü konuşmacıları izleme, masterclass çalışmalarına katılma ve Founders Forum, London Design Festival ve British Fashion Council gibi kurumlar tarafından düzenlenen networking seanslarında yer alma fırsatı bulacaklar. Festival alanındaki sergi, farklı sektörlerdeki yaratıcı ve ilham verici çalışmaları görme ve deneyimleme olanağı sunarken, ünlü İngiliz sanatçı Paul Cocksedge’in Birleşik Krallık ve Türkiye Cumhuriyeti bayraklarından ilham alarak yarattığı Festival’e özel enstalasyon çalışması da yine The Seed’de sergilenecek.

GREAT kampanyasının ve GREAT Yaratıcılık Festivali’nin bugüne kadar İngiliz hükümeti tarafından gerçekleştirilen en büyük ve kapsamlı çalışma olduğunu belirten Birleşik Krallık Başkonsolos Yardımcısı ve Ekonomi ve Refah Bölümü Başkanı Rafe Courage, şunları söyledi: “Birleşik Krallık Hükümeti tarafından büyük destek gören GREAT Yaratıcılık Festivali’ni ilk kez İstanbul’da düzenliyoruz. Festivalin ilk olarak Türkiye’de düzenlenmesi Birleşik Krallık’ın Türkiye ve Türk şirketleri ile işbirliği olanaklarına ne kadar önem verdiğini, ne kadar büyük bir potansiyel olarak değerlendirdiğinin de kanıtı. Yaratıcılık, her sektörde ürünlere, projelere katma değer sağlıyor, çözüm üretiyor ve fark yaratıyor. GREAT Yaratıcılık Festivali, dünyanın en yenilikçi ulusu olan Birleşik Krallık’ın Türk girişimciler için bu alanda sunduğu olanakları ve gerçekleştirilebilecek işbirliğinin ulaşabileceği noktaları göstermesi açısından da son derece önemli.”

İş dünyasına katma değer oluşturan yaratıcılığa dair herşey bu Festival’de

Üç gün sürecek ‘GREAT Yaratıcılık Festivali’nde yenilikçilik ve yaratıcılığın şirketlere ve sektörlere sağladığı katma değere ve Birleşik Krallık’ın yaratıcı çözümlerine örnek oluşturan pek çok proje ve tasarım tanıtılacak. Ayrıca, düzenlenecek panellere ve masterclass çalışmalarına dünyaca ünlü bir çok konuk katılacak. Sektörel panellerde Birleşik Krallık’ın önde gelen markalarının CEO’ları sürdürülebilir inovasyon dünyasında iş yapmanın zorluklarını, yaratıcı düşünce ve liderlik ilişkisi gibi son dönemin gündemdeki konularını tartışacaklar.

Mary Katrantzou’dan modada yaratıcılık ve işbirliğine dair ipuçları

GREAT Yaratıcılık Festivali’ne katılmak üzere İstanbul’a gelecek konuklar arasında ünlü İngiliz modacı Mary Katrantzou da bulunuyor. “Yaratıcılık ve İşbirliği” başlıklı panele katılacak olan Katrantzou işbirliğinin yaratıcılık sürecine olan katkısına ilişkin görüş ve deneyimlerini paylaşacak. Festivalin önemli konularından biri olan moda sektöründe gerçekleştirilecek bir başka etkinlik ise “İngiliz Erkek Giyiminde 10 Trend” başlıklı panel olacak. Birleşik Krallık’ta doğan ve uluslararası bir kimlik kazanan 10 ikonik stilin sergileneceği etkinlikte GQ UK’den Dylan Jones’un yanı sıra Musem of London’dan Timothy London’un katılacakları bir panel de düzenlenecek.

“GREAT Yaratıcılık Festivali” Global Tasarım Zirvesi’ne de evsahipliği yapacak. Öncü tasarımcıların konuk olacağı, paralel olarak düzenlenecek ‘Akıllı kentler’, ‘5 Yeni Fikir’ başlıklı panellerde farklı sektörlerde tasarımın önemi ve dokunduğu her ürüne sunduğu katma değer tartışılacak. Ayrıca, tasarımda ünlü isimlerin liderlik edecekleri bir masterclass çalışması da gerçekleştirilecek.

Lüks sektöründe ise Birleşik Krallık’ın bu alanda birçok şirketi biraraya getiren Walpole girişiminin liderliğinde düzenlenecek “Lüks ekonomisi” “El yapımı” ve “Yarının Markaları” başlıklı panellerde sektörün geleceği tartışılacak.

GREAT Yaratıcılık Festivali’nde katılımcılar masterclass çalışmaları ve panellerin yanı sıra Founders Forum, London Design Festival ve British Fashion Council gibi kurumlar tarafından düzenlenen networking seanslarına da katılabilecekler. İstanbul’un ardından Great Yaratıcılık Festivali, 2014 yılında Hong-Kong ve 2015 yılında Şangay’da gerçekleştirilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Birleşik Krallık, festival, GREAT, Great Festivali, Great Festivali İstanbul, GREAT Yaratıcılık Festivali, İngiliz, İstanbul festival, Mary Katrantzou, Union Jack,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları