Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gösteri Sanatları Akademisi ilk mezunlarını verdi

24 Haziran, 2013 | 12:26

Gösteri Sanatları Akademisi ilk mezunlarını verdi ‘Küçükçekmece Belediyesi Gösteri Sanatları Akademisi’ tiyatro öğrencileri mezuniyetlerini ‘Bizim Hallerimiz’ adlı oyunla kutladı.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenen oyuna ve ardından gerçekleştirilen sertifika törenine Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve Küçükçekmece Belediyesi Sanat Yönetmeni Levent Tülek başta olmak üzere, birçok eğitmen ve Küçükçekmeceli vatandaş katıldı.

‘AMATÖR OYUNCULARDAN PROFESYONEL PERFORMANS’

Oyun boyunca gözlerini kırpmadan akademi öğrencilerinin performanslarını izleyen Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, gençlerin başarısına dikkat çekerek, “Bu kadroyu başka bir yerde sahneye çıkarın, amatör oldukları anlayamazsınız. Sanki hepsi yıllarca tiyatro yapmış gibi… Hepsini, özellikle öğretmenlerini tebrik ediyorum.”dedi.

‘KONSERVATUAR AKREDİTASYONU VERECEĞİZ’

Konuşmasında Küçükçekmece Belediyesi Tiyatro Akademisi’nin Aydın Üniversitesi Konservatuarı ile akredite olacağı müjdesini de veren Yeniay, “Biz gençlere ders verelim diye yola çıktık ama artık bu yetmiyor. Buradaki gençler artık sadece belediyenin sertifikasına değil, Aydın Üniversitesi Konservatuarı Akreditasyonu’na da sahip olacaklar.”dedi.

Oyun sonunda ise Yeniay, Küçükçekmece Belediyesi Tiyatro Akademisi’nden mezun olmaya hak kazanan öğrencilere sertifika ve Levent Tülek ile akademi öğretmenlerine çiçek verdi.

Usta oyuncu Levent Tülek’in yazdığı ‘Bizim Hallerimiz’ adlı oyunda insanların iletişim kuramaması komik bir dille ele alınıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cennet Kültür Sanat Merkezi, Gösteri Sanatları, Gösteri Sanatları Akademisi, Gösteri Sanatları Akademisi mezunları, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Küçükçekmece Belediyesi Tiyatro Akademisi, Levent Tülek,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları