Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Görsel Şölenlerin Şehri Venedik

17 Ocak, 2014 | 09:20

venedik-karnavali-2014

Sinema dünyası denince akla öncelikle Los Angeles, New York ve Londra geliyor olabilir. Tüm bu büyüleyici şehirlerden önce film yapımcılarının, yönetmenlerin büyülendiği bir başka şehir var: Venedik

Dünyanın hiçbir yerinde hem manzarasıyla hem de mimarisiyle göremeyeceğiniz oteller, restoranlar ve sokaklar Venedik’te… Dünyanın en eski film festivaline ev sahipliği yapan bu özel şehrin her karesi Hollywood filmlerini andırıyor.

Venedik gezisine ünlü San Marco Meydanı’nı çevreleyen kemeraltından başlayabilirsiniz. Yıllar boyu Othello, Casanova gibi filmler için sahne olarak kullanılan bu bölgeden San Marco Basilikası’na geçebilirsiniz. James Bond filmlerinde de değerlendirilen Venedik, 1950’lerden bu yana dünyanın pek çok ülkesinden sanatçıyı ağırlamıştır.

Basilika sonrası Santa Maria del Giglio’ya doğru devam ettiğinizde Woody Allen’ın “Everyone Says I Love You” filminde gördüğümüz yere geleceksiniz. Bir tarafınızda Teatro La Fenice ve öbür tarafınızda Maria Callas köprüsü olacak. Amerika doğumlu Yunan opera sanatçısı Maria Callas’a adanmış olan bu köprüden sonra yolunuz Verona Kanalı ile kesişecek. Yol üzerinde Santo Stefano’yu göreceksiniz. Burası Barok dönemine ait pek çok gizemli avlu ve kemer bulunduran bir meydandır.

Festival dönemi rengarenk maskelerle süslenen şehir

Özellikle de sinema tutkunlarının her sokağında bir film sahnesini hatırlayacakları Venedik’in eşsiz olduğu dönemlerden biri de Venedik Festivali dönemidir. 15 Şubat- 4 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalin bu seneki teması “Muhteşem Doğa”. Geçtiğimiz sene tema olarak tiyatroyu kullanan festivalin bu seneki teması doğanın insanlığa ödülünü hatırlatma amacıyla “Muhteşem Doğa”.

Venedik’te Balayı

Bu sene Venedik Festivali’nin bir diğer özelliği de açılış gününün 14 Şubat Sevgililer gününe denk geliyor olması. Venedik’te balayı tatili için dünyanın dört bir yanından gelecek olan çiftler hem rengarenk maskeleriyle büyüleyici gözüken Venedik’i keşfedecekler hem de balayı tatillerini geçirecekler. 4 Mart 2014’te son bulacak olan Venedik Festivali için dünya geri sayım yapıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
14 şubat 2014 venedik, venedik 2014, Venedik italya, venedik karnavalı 2014, venedik karnavalı ne zaman,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları