Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Göreme’nin rakibi Sidney ve Paris

04 Ekim, 2012 | 11:05

Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, turizm alanında rakiplerinin Sidney ve Paris gibi şehirler olduğunu söyledi.

Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Göreme Turist Otel’de basın toplantısı düzenledi. Göreve geldiği günden bugüne kadar yaptığı çalışmaları değerlendiren Başkan Cingil, Göreme’nin rakiplerinin Kapadokya’yı bir bütün olarak oluşturan Ürgüp, Avanos, Uçhisar değil, Avustralya’nın Sidney ve Fransa’nın Paris gibi dünya şehirleri olduğunu söyledi.

Cingil, şöyle devam etti: “Göreme Belediye Başkanlığı görevine getirildiğimden bugüne kadar hizmetin en kalitesini yapma hedefi ile çalıştık. Bu konuda ciddi gayretler gösterdik. Bu zamana kadar Göreme’yi daha da iyi tanımak için büyük gayretler verdik. Spor turizmini bölgemize kazandırdık. Oryantiring, halk oyunları, cirit gibi birçok faaliyete imza atarak alternatif bir turizm koluna katkı sağladık.”

Kapadokya Geleneksel Yemek Festivali hakkında bilgi veren Başkan Cingil, yemek festivalinin çıtasını uluslararası boyuta taşıyarak isim tescili ile patentini aldıklarını söyledi. 7 Ekim tarihinde yapılacak olan 11. Kapadokya Geleneksel Yemek Festivali’nin bölgeye çok büyük yararları olacağının altını çizen Nuri Cingil, “Türkiye’nin şefleri Kapadokya’da yöresel yemekleri tadacaklar. Bu bizim için çok büyük bir girişim. Çünkü Türkiye Aşçılar Federasyonu burada olacak. Ülkemizin dört bir yanından gelecek olan aşçılar Kapadokya Göreme yemeklerini öğrenerek bunu tüm Türkiye’ye sunacaklar. Ben bize destek veren Nevşehir Üniversitesi, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu, Türkiye Aşçılar Federasyonu ve Kapadokya Aşçılar Derneği ile beraber Göreme esnafına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Cingil, festival kapsamında düzenlenecek olan Orhan Hakalmaz konserine tüm halkı davet etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avanos, Fransa Paris, Göreme, Göreme paris, Göreme turu, Kapadokya, Kapadokya Geleneksel Yemek Festivali, Nuri Cingil, Uçhisar, Ürgüp,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları