Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Google’ın Seyahat Alanındaki Gizli Saldırıları

01 Haziran, 2017 | 09:22
Google

Google

 

Google Seyahat Planlama Sürecini Kontrol Etmeye Giderek, Sektöre Yıkıcı Bir Etki Yaratacağı Savunuluyor

B2B teknoloji platformu CarlTrawler’ın Kara Taşımacılığı Teknolojilerinden Sorumlu Başkanı Bobby Healy, Google’ın sektör için yıkıcı sonuçlarla birlikte, seyahat planlama sürecini kontrol etmeye giderek daha da yaklaştığını söyledi. Healy, ” Google, hem tüketici hem rakipleri hem de ortakları pahasına tüketici ile ürün arasında yer almak için arama ve android üzerindeki tekel konumunu kötüye kullanıyor.” açıklamasında bulundu.

Healy, “Veri güçtür, güç ise kontrol demektir. Şirketler müşterileriniz hakkında erişimleri, yaklaşımları, konumları     gibi her şeyi biliyorlar. Google’ın seyahate yaptığı gizli saldırı değer zinciri içerisinde yer alan en üst katmandan başlayarak; incelemeler, deneyimler ve içerikten meta ve çevrimiçi seyahat acenteleri ve son olarak ta tedarikçilere kadar herkesi yiyor” dedi. Healy, ayrıca Google’ın hizmetlerini rakiplerden daha önde tanıtmak üzere kendi teknolojisini kullandığı, gerçekleştirilen son analizlerde, son dönemde yapılan 25.000 yeni aramanın %91’inde Google ve kardeş şirketlerinin en önemli noktaya yerleştirilidğini gösterdiğini iddia etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bobby Healy, CarlTrawler, Google,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları