Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Google Sayesinde Otel Doluluk Oranları Net Hesaplanabilecek

27 Haziran, 2017 | 07:09
Google STR

Google STR

 

STR, Google ile iş birliği yaparak Otel Dolulukların hesaplanmasında net sonuçlar alabileceğini belirtti.

STR, Google Sayesinde Otel Doluluk Oranları Net Hesaplanabilecek

Otel doluluk oranıyla ilgili verileri toplayan STR, oteller hakkında bilgi aramalarında yüksek bir erişim gücüne sahip olan Google ile güç birliğine gitme kararı aldı. Şirket yöneticileri bu işbirliğinin daha yüksek Google arama hacimleri ile yüksek otel talep seviyeleri arasında bir korelasyon içereceğini söylüyor.

Google Verileriyle Satılan Oda Sayısı Verileri Örtüşüyor

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği”nin (TUYED) yaptığı araştırma, Google arama verileri ile aslında iki pazarda satılan oda gece sayısı arasında istatistiksel olarak anlamlı bir ilişki olduğunu gösterdi.” diyen STR Analisti Robert Bauer “Küresel pazarlar mevsimsellik, tüketici seyahati davranışları ve ekonomik faktörlere bağlı olduğu için büyük farklılıklar gösteriyor. Ancak otel sektöründe kurulu diğer pazarlar için benzer bir korelasyonun projelendirilmesi gerekiyor. Bu, otelcilerin belirli bir varış yerindeki ilgiyi değerlendirmelerinde ve rezervasyon kalıplarının o ilgi etrafında nasıl dönüştüğünü ölçmede son derece önemlidir.” diye ekliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Google, Otel Dolulukları, STR,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları