Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Google Küba’da Hizmet Vermeye Başladı

28 Nisan, 2017 | 09:34

Google Küba’da Hizmet Vermeye Başladı

Google, ABD ile ilişkilerinde normalleşme sürecine giden Küba’da internet hizmeti vermeye başladı.

Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın Küba seyahati ile yumuşama sürecine giren Küba-ABD ilişkileri meyvelerini vermeye devam ediyor. Diplomatik ilişkilerin yeniden başlaması ile Küba, ABD’li yatırımcılar için önemli ülkelerden biri haline geldi.

Google Küba İçin İlk Adımı Attı

İnternet devi Google, Küba ‘da gerekli altyapıyı oluşturarak adada hizmet vermeye başlayan ilk yabancı şirketlerden oldu. Uzun süredir devam eden çalışmalar sonunda Google, ülkede kablosuz internet sisteminin kurulmasına ve ulusal geniş bant erişiminin sağlanmasına yardımcı oldu.

Google ve ETECSA Ortaklığı

Küba’nın resmi telekom operatörü ETECSA ile geçtiğimiz aralık ayında bir anlaşma sağlayan Google, bundan yaklaşık 4.5 ay sonra Küba halkına hizmet vermeye başladı.

Küba Halkı Daha Hızlı İnternet Kullanacak

Küba halkı internet hizmetini Venezuela’dan gelen kablolarla almaktaydı. Mesafe ve teknik yetersizlikler yüzünden adada kaliteli internet bağlantısı yoktu. Şuan için 240 kablosuz erişim noktası üzerinden internete bağlanabilen Küba ‘da Google ile internet erişiminin hızlanması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Google, İnternet, Küba,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları