Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Google Küba’da Hizmet Vermeye Başladı

28 Nisan, 2017 | 09:34

Google Küba’da Hizmet Vermeye Başladı

Google, ABD ile ilişkilerinde normalleşme sürecine giden Küba’da internet hizmeti vermeye başladı.

Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın Küba seyahati ile yumuşama sürecine giren Küba-ABD ilişkileri meyvelerini vermeye devam ediyor. Diplomatik ilişkilerin yeniden başlaması ile Küba, ABD’li yatırımcılar için önemli ülkelerden biri haline geldi.

Google Küba İçin İlk Adımı Attı

İnternet devi Google, Küba ‘da gerekli altyapıyı oluşturarak adada hizmet vermeye başlayan ilk yabancı şirketlerden oldu. Uzun süredir devam eden çalışmalar sonunda Google, ülkede kablosuz internet sisteminin kurulmasına ve ulusal geniş bant erişiminin sağlanmasına yardımcı oldu.

Google ve ETECSA Ortaklığı

Küba’nın resmi telekom operatörü ETECSA ile geçtiğimiz aralık ayında bir anlaşma sağlayan Google, bundan yaklaşık 4.5 ay sonra Küba halkına hizmet vermeye başladı.

Küba Halkı Daha Hızlı İnternet Kullanacak

Küba halkı internet hizmetini Venezuela’dan gelen kablolarla almaktaydı. Mesafe ve teknik yetersizlikler yüzünden adada kaliteli internet bağlantısı yoktu. Şuan için 240 kablosuz erişim noktası üzerinden internete bağlanabilen Küba ‘da Google ile internet erişiminin hızlanması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Google, İnternet, Küba,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları