Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Google internet balonu Hindistan semalarında uçmaya hazırlanıyor

08 Mart, 2016 | 09:09

Project Loon Google, pek çok insana internet hizmeti sağlamayı amaçladığı Project Loon isimli projesiyle, internet balonunu Hindistan semalarında uçurmaya hazırlanıyor.

Dünya üzerinde 3 milyar insanın internete erişimi bulunmadığı düşünülürken, bu rakamı düşürmeye pek çok şirket talip. Google ve Facebook ise en somut adımı atan şirketlerden. Scroll.com’un haberine göre; Google’ın geçtiğimiz yıllarda tanıttığı balonlu internet dağıtma projesi Project Loon hayali, en sonunda Hindistan göklerine yükselerek ilke imza atacak.

Google’ın planlarına göre Project Loon balonları önümüzdeki aylarda göğe yükselecek. Şu an projeyle ilgili son aşama tamamlanıyor ve Hindistan yetkilileri ile görüşülüyor.

Project Loon nasıl çalışıyor

Google’ın bu balonları enerjisini güneşten alıyor ve yerden 20 km kadar yükseğe çıkabiliyor. Birkaç ay inmeden havada kalabilen balonlar, ayrıca 10 kilometre kareye kadarlık bir alanda internet dağıtımı yapabiliyor. Uydudan gelen internet sinyallerini alan balon, sinyalleri WiFi sinyallerine çevirerek günlük kullanıma uygun hale geliyor.

Peki neden Hindistan?

Hindistan’ın özellikle kırsal bölümlerinde internete erişemeyen büyük bir kesim var. Bunun yanında Hindistan’ın nüfus yoğunluğu çok fazla. Bu sebepten dolayı her bir balon kendi alanında daha çok insana internet ulaştırabilir. Bu da balonların testi için muazzam bir alan kabul edilebilir. Project Loon prensipte kusursuz çalışıyor. Ancak pratikte ve gerçek hayata geçirilip kullanıldığında, balonları ne gibi maceraların beklediği merak konusu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Google, Google hindistan, Google india, Google Project Loon, Hindistan, Project Loon, Project Loon hindistan, Project Loon nedir,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları