Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gönüllü rehberler işbaşında

07 Ağustos, 2010 | 14:04

En Külüp tarafından 1993 yılından bu yana uygulanan ”turizm elçiliği” projesi bu sene de devam ediyor.

Bursa’ya gelen turistlerle ilgilenen genç ve güler yüzlü gönüllü rehberler turistlere nazar boncuğu takarak, onlara Türk insanın özelliklerini yansıtıyor.

100 gençten oluşan grup, yabancı turistlerin yanı sıra yerli tursitlere de yardımcı oluyor. Rehberliğe başlamak isteyen gençlere, göreve başlamadan önce bir ay süre ile tarih, güzel konuşma, turizm, ilk yardım, iletişim, görgü kuralları, genel kültür, yabancı dil, beden dili konularında eğitim veriliyor. Görev yerleri ve şehir gezdirilerek tanıtılıyor.

En Kulüp Başkanı Rıza Pekdemir, bu projeyle hem turistlere gezecekleri yerleri tanıtarak bilgi verdiklerini, hem de Türk insanın misafirperverliğini gösterdiklerini ifade etti.

Turistlere yeterli informasyon hizmeti verilmediğini söyleyen Pekdemir, turizm elçiliği projesi ile 2 – 3 ay süre ile de olsa bu meseleyi hallettiklerini belirtti.

Rıza Pekdemir, ”Yaşadığı şehrin ve ülkesinin tarihi ve turistik değerlerine sahip çıkan, “ülkem varsa ben varım” diyebilen, sorumluluk sahibi ve kültürlü gençler yetiştiriyoruz” dedi.


YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum Gönüllüleri Derneği, Bursa Gönüllü rehberler, Bursa Rehberler, Gönüllü rehberler, Gönüllü rehberlik, Rıza Pekdemir, Rıza Pekdemir Haberleri, Turizm Elçiliği,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Anil UZUN
30 Nisan, 2011

Merhaba,

O geclere ailelerinin ve okullarinin veremedigi kisisel gelisim egitimleri kucuk yaslarda verilmektedir. Bunun kazancini o gencler yetiskin olduklarinda yasitlarindan daha olgun haraket etmelerine ve saglam iradelerinin olusmasina buyuk kazanc saglamaktadir.

O genclerden biri…. (En Club 2001 -2005 Genclik kurullari baskani)

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Nisan 30th, 2011 at 08:14 Anil UZUN mention something about this post....
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları