Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gondol gezileri ile ünlü Venedik’te bazı turistik aktivitelere sınırlama geldi

04 Ağustos, 2018 | 11:07

Gondol gezileri ile ünlü Venedik'te bazı turistik aktivitelere sınırlama geldi

Gondol gezileri ile ünlü Venedik’te bazı turistik aktivitelere sınırlama geldi. Avrupa’nın popüler destinasyonlarından olan İtalya’nın Venedik kentinde, ‘Büyük Kanal’ da dahil olmak üzere pek çok kanal yolunda gondol ve teknelerle gezinti yapılmasına kısıtlama getirildi.

Avrupa’nın popüler destinasyonlarından olan İtalya’nın Venedik kentinini ziyaret edenlerin en popüler aktivitelerinden olan su kanalları üzerinde yapılan gezintilere sınırlama getirildi.

Venedik’te bazı turistik aktivitelere sınırlama

Venedik’te 1 Ağustos’ta uygulamaya giren yeni kurallar çerçevesinde, bireysel kano, bot ve teknelerin Büyük Kanal, Cannareggio Kanalı ve toplu ulaşım seferlerinin yürütüldüğü bölgelerde kullanımı yasaklandı.

Bu tür bireysel araçlarla gezintiler yalnızca trafiğin yoğun olduğu 08.00 – 15.00 saatleri arasında yasaklıydı. Kent yönetimince yapılan duyuruda, Venedik’te yaşayan ya da kentte işletme sahibi olanların bu yasaktan muaf tutulacağı; geleneksel gondol seferlerinin de devam edeceği ifade edildi.

Bu karar, 2013 senesinde Venedik’te bir Alman turistin hayatını kaybetmesinin ardından arttırılan önlemlerin bir parçası olarak görülmekte.

Venedik’teki kanallar üzerinde tur düzenleyen şirketler de bireysel kano ve teknelerin güvenli seyahati zorlaştırdığından şikayetçiydi. Plajları ile de ünlü olan İtalya‘nın Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnano, bu ayın başında yaptığı açıklamada, potansiyel tehlikeleri yok etmek maksadıyla yeni bir adım atacaklarını duyurmuştu.

Acente şartı turları azaltacak

Venedik’teki aktivitelere katılmayı planlayan turistler, artık bu tarz organizasyonları düzenleyen acentelere başvurmak durumunda.

Ancak acentelerin aktivite düzenleme saatlerine de kısıtlama getirilmiş durumda. Acenteler saat 15.00’ten sonra kano ve benzeri turları düzenleyebilecek. Bu kısıtlamanın, yaz sezonunda düzenlenen turları yarı yarıya azaltacağı tahmin ediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Büyük Kanal, Cannareggio Kanalı, gondol, İtalya, nedik, Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnano, Venedik Kanalları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları