Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Golf turizmi gelişiyor

10 Nisan, 2010 | 16:57

Geçen yıl golf turizminden 200 milyon Euro gelir sağlandı. Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, söz konusu rakama dikkat çekerek, büyük bir potansiyel barındıran golfün, Türk turizmindeki paydasını artırılması gerektiğini söyledi.

Geçen yıl yaşanan ekonomik krize rağmen 2008 yılına oranla golf için gelen turist sayısında yüzde 20 civarında bir artış olduğunu söyleyen Ahmet Ağaoğlu, “Belek turizminin yanı sıra golfte de kendinden bahsettiriyor. Ekonomiye katkısı ise 200 milyon Euro’nun üzerindedir. Bu rakam oldukça önemli bir rakamdır. Biz bunu sadece 15 tane golf sahası ile yapıyoruz. Belek’teki golf sahaları endüstirel açıdan önemlidir. Bu sahalar turizmimize hizmet ediyor.” dedi.

Belek’in 2008 yılında Avrupa’nın en iyi destinasyonu ödülünü aldığını belirten Ağaoğlu, Antalya’nın şirin ilçesinin asıl patlamayı 2012 yılında yapacağını söyledi. Ağaoğlu, “Belek 2012 yılında Dünya Şampiyonası evsahipliği yapacak. O zaman asıl patlamayı gerçekleşitercektir.” ifadelerini kullandı.

Golfün dünya ekonomileri üzerinde büyük katkı sağladığına vurgu yapan Golf Fedarasyonu Başkanı Ağaoğlu, “ABD’nin ekonomisinin yüzde 1,64 golften geliyor. Turizmde önde ülkelerden birisi olan İspanya ve Portekizde bu rakam yüzde 15’lere çıkıyor. Turizmde deniz ve güneş haricinde bir şey satacağım diyorsanız golfü geliştirmeniz gerekiyor. Şu anda golften Türkiye’nin ekonomisine gelen rakam yüzde birin altındadır. Bunu bir şekilde arttırmamız gerekiyor.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Golf Turizmi, Belek Golf Turizmi, Golf Turizmi, Golf turizmi Antalaya, Golf turizmi Belek, Golf turizmi Gelişiyor, Golf turizmi Haberleri, Golf turizmi Otel, Golf turizmi Turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları