Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

5 golf sahasının tahsis edilmesi planlanıyor

06 Nisan, 2013 | 16:24

5 golf sahasının tahsis edilmesi planlanıyor Alanya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından golf sahası olarak belirlenen 5 bölgede yapılan jeolojik etütler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde yapılacak golf sahalarının 2013 yılında tahsis aşamasına getirilmesi planlanıyor.

Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun daveti üzerine Alanya’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Planlama Dairesi Başkanı Adnan Arslan ve Planlama Uzmanı Alper Sami Çayır, Türkler Belediye Başkanı Hayri Çavuşoğlu ve Yüksek Şehir Plancısı Kuddusi Müftüoğlu Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ALTSO) ziyaret etti. Ziyarette Alanya’da belirlenen 5 adet turizm merkezi ve dolayısıyla golf alanları ile Akdağ Kayak Merkezi konusundaki olumlu gelişmeler ele alındı.

ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, gelişmelerin Alanya adına önemine dikkat çekti. Aydoğan bu projelerin hayata geçmesi ile ilgili prosedürlerin hızlı ilerlediğini söylerken, yakın gelecekte Alanya ekonomisinde çıtanın çok yükseleceğini dile getirdi. ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan projelere verdiği destek için Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’na da teşekkür etti.

ALTSO Başkanı Aydoğan ve Başkan Yardımcısı Mevlüt Dalabasmaz tarafından karşılanan heyet, Alanya ilçe sınırları içinde yer alan 5 adet turizm merkezi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Golf alanı olarak planlanan bu merkezler ile ilgili ilan işlemini takiben planlama çalışmalarının sonuçlanma aşamasına geldiğini müjdeleyen Kültür ve Turizm Bakanlığı Planlama Dairesi Başkanı Adnan Arslan ve Planlama Uzmanı Alper Sami Çayır, tamamlanan jeolojik etütlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandığını açıkladı.

1/25.000’lik plan 3 ay içinde onaylanabilir

Kültür ve Turizm Bakanlığı Planlama Dairesi Başkanı Adnan Arslan, 1/25.000 ölçekli çevre düzeni planının 3 aylık süre içerisinde onaylanabileceğini söyledi. Golf alanlarının 2013 yılı içerisinde tahsis aşamasına gelmesini beklediklerini kaydeden Arslan, uzunca bir çalışmanın meyvelerinin yakında alınmaya başlandığını ifade etti.

Akdağ’da da planlama çalışmalarına başlanacak

Golf sahalarına ilave olarak Akdağ Kayak Merkezi konusunda da gelişmelerin yaşanacağına işaret eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Planlama Dairesi Başkanı Adnan
Arslan ve Planlama Uzmanı Alper Sami Çayır, bu proje ile Alanya’da kış turizminin canlanacağını söyledi. Arslan, planlama çalışmalarını ALTSO’nun da katkısıyla en kısa sürede tamamlamak istediklerini sözlerine ekledi.

Aydoğan: Alanya’yı güzel bir gelecek bekliyor

Gelişmeleri değerlendiren ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, golf alanları ve Akdağ konusundaki gelişmelerin Alanya adına çok sevindirici olduğunu söyledi.

Gerçekleşen toplantıda çok önemli gelişmeleri değerlendirdiklerini de belirten ALTSO Başkanı, bu projelerin hayata geçmesiyle Alanya Turizminin çıtasının yukarılara çıkacağını dile getirdi. Aydoğan oda olarak geçmişte olduğu gibi bundan sonra da bu projelere gerekli katkıları yapmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Türkler Belediye Başkanı Hayri Çavuşoğlu ve Yüksek Şehir Plancısı Kuddusi Müftüoğlu da çalışmaların devam ettiğini, Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun yurt dışından gelmesiyle saha çalışmalarına ağırlık verileceğini dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya, Alanya ilçesi, ALTSO Başkanı, ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, Antalya, Antalya Alanya, Antalya Milletvekili, Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, golf sahası, golf sahası alanya, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mevlüt Çavuşoğlu, Turizm Bakanlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları